איטום מבנים נזילות מים – מאמר

איטום מבנים נזילות מים

איטום מבנים נזילות מים

נזילה – נזילות הן החולי העיקרי במבנים ישנים, אם כי ניתן לאתר נזילות גם במבנים חדשים עקב התקנה לא נכונה של צנרת או איטום לקוי. נדרשת מאיתנו ערנות על מנת למנוע נזקים ולהקטין עלויות. במידה ויש תקלה ו/או התקנה לא נכונה של צנרת המים, הדבר יכול להוביל לרטיבות בקירות, בתקרה ואף לגרום לפיצוץ בצנרת המים תוך גרימת נזק הרבה יותר משמעותית – על כן זיהוי מוקדם יקטין את הנזקים.

להמשך קריאה לחץ על להמשיך לקרוא

איטום מבנים נזילות מים

איטום מבנים נזילות מים

סימנים לנזילות :

=         נפיחות, רטיבות, ועובש – אלו הם סימנים הנראים לעין על הקירות והתקרה. סימנים אלו יכולים להיות על פני כל המשטח ויכולים להתחיל באזור שמעל הפנלים. סימנים נוספים יכולים להיות שינוי בצבע הרובע בין המרצפות ו/או האריחים, קצף לבן היוצא בין האריחים וכד'. הסימנים הראשונים כאמור הינם הנפיחות, התקלפות הטיח ואח"כ רטיבות ועובש. הבעיה מתעצמת כאשר הקיר ו/או הרצפה מוסתרים על ידי רהיטים (מטבח, בתוך ארונות המטבח, מקלחת), ארונות בגדים או מכשירי חשמל, ואזי הבעיה מתמשכת ולא ניתן לאתר את הנזילה בזמן.

=         חשבון מים – זהו אחד הסימנים שאנו נוטים להמעיט בערכו, עד אשר מגיע חשבון מים מנופח שאיננו מבינים מהיכן צץ. לכן, מומלץ לבדוק את חשבון המים באופן קבוע ובמידה ויש "קפיצה" בעלויות ניתן לבדוק בקלות את צריכת המים, על ידי סגירת כל הברזים וכך לוודא ששעון המים אינו זז ולשלול בעיית צנרת.

  •          רעשים – זהו מדד נוסף, אך קיצוני, כאשר מתפוצץ צינור מים לעיתים ניתן לשמוע את זרימת המים בקירות או ריצפה.

איטום מבנים נזילות מים

הערה: סימני הנזילות יכולים להיווצר כתוצאה:

=         נזילת צנרת ביתית – חדרי אמבטיה, חדרי שירות, מטבח וכד'

=         נזילת צנרת שכנים – בד"כ בקירות בסמיכות לחדרי אמבטיה ולחדרי שירות ואף מרפסות של השכנים (בתקרה או בקירות סמוכים)

  •      איטום לקוי קירות ו/או גגות חיצוניים ומרפסות
  •      צנרת מרכזית – ניקוז מי גשמים, צנרת ביוב, צנרת מים מרכזית וכד'

איתור נזילה:

קיים ציוד מגוון לבדיקה ואיתור נזילות: הבדיקה הראשונית תהיה בדיקת לחץ המים שתסייע להבחין באם יש נזילת מים מצנרת. לאחר מכן ימוקמו חיישני לחות באזור המדובר ואח"כ באמצעות מצלמה טרמית איתור מדויק של מקור הנזילה.

במידה ואין נזילת צנרת רצוי לשקול תהליך של איטום גגות לנזילה מהתקרה או איטום קירות ובמידה והנזילה הינה מקירות חיצוניים. ואיטום קירות מתבצע גם בחדרים רטובים למניעת רטיבות בחדרים הסמוכים.

איטום מבנים נזילות מים

איטום מבנים נזילות מים

במידה והמדובר בעיבוי עקב בידוד תרמי לקוי או לא מספק, ניתן לצבוע בטרמוסיל 200 לבידוד תרמי.

צבע לבידוד תרמי ואקוסטי www.denber-paints.co.il

צבע לבידוד תרמי ואקוסטי www.denber-paints.co.il

איטום מבנים נזילות מים

חברת דנבר פרוייקטים 0503551551 , לאחר תיקון צנרת מים, משקמת ומשפצת ואוטמת קירות חוץ של מעטפת מבנים וגגות ומרפסות ומחזירה מצב לקדמותו תוך שדרוג האיטום והמראה של המבנה.

איטום מבנים נזילות מים www.denber-paints.co.il

איטום מבנים נזילות מים www.denber-paints.co.il