מאמרים

איטום ושיקום מבנים מסוכנים

איטום ושיקום מבנים מסוכנים

לאחרונה אנו עדים יותר ויותר לקריסת מבנים אם אלו הם מבנים חדשים ואם אלו הם מבנים ישנים. בשני המקרים, אחד מבעלי המקצוע האחראים לחוזק הפיזיקלי של המבנה, יש לפנות למהנדס בנין מקצועי. כאשר מדובר במבנים חדשים, חלק מאחריותו של מהנדס הבניין הינה לוודא נושא איטום ובידוד מבנים כך שיעמדו בפגעי הטבע, הזמן ועומסים פיזיקליים בשני מישורים: אנכי – כמו ריצוף, קירות, דיירים, ריהוט, רכבים וכד'; אופקי – רוחות, גשמים ומים, סופות, רעידות אדמה וכד' שאינן ניתנות לחיזוי מדויק.

מבנים מסוכנים – כמו בתכנון מבנים חדשים, גם כאן הגדרת מבנים מסוכנים תעשה על ידי מהנדס בנין מקצועי. מהנדס הבניין יבדוק סימנים ראשונים כמו: סדקים חיצוניים, סדקים בשלד המבנה – יסודות, עמודים, מוטות ברזל חשופים, התקלפות חיפוי חיצוני (טיח, אריחים וכד').

סימנים אלו יכולים לנבוע כתוצאה מבניה לקויה, מימד הזמן (מבנים ישנים ועתיקים) או כתוצאה מאירועי מזג אוויר קשים ורעידות אדמה. כאמור, מהנדס בנין יבדוק את חוזק ואטימות המבנה ובהתאם יוגדר המבנה כמסוכן או שניתן להמשיך לעשות בו שימוש בטיפול משמר של איטום ושיקום.

הערה: לא בכל סימן (סדק ו/או נזילה) המבנה יוגדר כמסוכן.

בכל מקרה, ניתן להתחיל בתהליך של איטום ושיקום מבנים בפיקוחו של מהנדס הבניין. כמובן שתהליך זה הוא שונה בין מבנה מסוכן למבנה אותו אנו רוצים לאטום, לבודד ולשקם. בתהליך זה יש לשים לב כי לעיתים מדובר במבנים סמוכים ולכן צריך לדאוג לתהליך של איטום חיבור בין מבנים על מנת לא לגרום לבעיות איטום במבנים הסמוכים ולסיכונם.

תהליך איטום ושיקום מבנים מסוכנים:

ברגע שהמבנה הוגדר כמסוכן על ידי מהנדס הבניין, על דיירי המבנה לדאוג לשיקום ואיטום המבנה. על דיירי המבנה לדאוג לתהליך מתחילתו ועד סופו שמטרתו בסופו של דבר להסיר את האיום וצו מבנה מסוכן כולל כל העלויות הכרוכות בכך.

תהליך האיטום והשיקום כולל מפגש של דיירי המבנה, שכנוע דיירים סרבנים (במקרה של בניין מגורים ניתן לפנות לאגודה לתרבות הדיור ואף לערכאות משפטיות וכד'), קביעת אופי השיפוץ, שיקום ואיטום כמו: חיזוק יסודות, הוספת תומכים (עמודים, קירות וכד'), בצד האיטום – סתימת סדקים, צביעה, חיפויים ואיטום מתאים. במקרה של ליקוי וסיכון עקב רטיבות ישנה חשיבות רבה לתהליך ביצוע האיטום המתאים לביטול הרטיבות וסיכון המבנה.

חברת דנבר פרוייקטים בע"מ 0503551551 מתמחה מזה 30 שנה בשיקום ושיפוץ מבנים אלה והבאתם לאישור המהנדס להסרת ההגדרה "מבנה מסוכן"

להמשיך לקרוא

איטום מבנים נזקי נזילות מים

איטום מבנים נזקי נזילות מים

נזילה – נזילות הן החולי העיקרי במבנים ישנים, אם כי ניתן לאתר נזילות גם במבנים חדשים עקב התקנה לא נכונה של צנרת או איטום לקוי. נדרשת מאיתנו ערנות על מנת למנוע נזקים ולהקטין עלויות. במידה ויש תקלה ו/או התקנה לא נכונה של צנרת המים, הדבר יכול להוביל לרטיבות בקירות, בתקרה ואף לגרום לפיצוץ בצנרת המים תוך גרימת נזק הרבה יותר משמעותית – על כן זיהוי מוקדם יקטין את הנזקים.

סימנים לנזילות :

=         נפיחות, רטיבות, ועובש – אלו הם סימנים הנראים לעין על הקירות והתקרה. סימנים אלו יכולים להיות על פני כל המשטח ויכולים להתחיל באזור שמעל הפנלים. סימנים נוספים יכולים להיות שינוי בצבע הרובע בין המרצפות ו/או האריחים, קצף לבן היוצא בין האריחים וכד'. הסימנים הראשונים כאמור הינם הנפיחות, התקלפות הטיח ואח"כ רטיבות ועובש. הבעיה מתעצמת כאשר הקיר ו/או הרצפה מוסתרים על ידי רהיטים (מטבח, בתוך ארונות המטבח, מקלחת), ארונות בגדים או מכשירי חשמל, ואזי הבעיה מתמשכת ולא ניתן לאתר את הנזילה בזמן.

=         חשבון מים – זהו אחד הסימנים שאנו נוטים להמעיט בערכו, עד אשר מגיע חשבון מים מנופח שאיננו מבינים מהיכן צץ. לכן, מומלץ לבדוק את חשבון המים באופן קבוע ובמידה ויש "קפיצה" בעלויות ניתן לבדוק בקלות את צריכת המים, על ידי סגירת כל הברזים וכך לוודא ששעון המים אינו זז ולשלול בעיית צנרת.

=         רעשים – זהו מדד נוסף, אך קיצוני, כאשר מתפוצץ צינור מים לעיתים ניתן לשמוע את זרימת המים בקירות או ריצפה.

הערה: סימני הנזילות יכולים להיווצר כתוצאה:

=         נזילת צנרת ביתית – חדרי אמבטיה, חדרי שירות, מטבח וכד'

=         נזילת צנרת שכנים – בד"כ בקירות בסמיכות לחדרי אמבטיה ולחדרי שירות ואף מרפסות של השכנים (בתקרה או בקירות סמוכים)

=         איטום לקוי קירות ו/או גגות חיצוניים ומרפסות

=         צנרת מרכזית – ניקוז מי גשמים, צנרת ביוב, צנרת מים מרכזית וכד'

איתור נזילה:

קיים ציוד מגוון לבדיקה ואיתור נזילות: הבדיקה הראשונית תהיה בדיקת לחץ המים שתסייע להבחין באם יש נזילת מים מצנרת. לאחר מכן ימוקמו חיישני לחות באזור המדובר ואח"כ באמצעות מצלמה טרמית איתור מדויק של מקור הנזילה.

במידה ואין נזילת צנרת רצוי לשקול תהליך של איטום גגות לנזילה מהתקרה או איטום קירות במידה והנזילה הינה מקירות חיצוניים. איטום קירות מתבצע גם בחדרים רטובים למניעת רטיבות בחדרים הסמוכים.

חברת דנבר פרוייקטים 0503551551 , לאחר תיקון צנרת מים, משקמת ומשפצת ואוטמת קירות חוץ של מעטפת מבנים וגגות ומרפסות ומחזירה מצב לקדמותו תוך שדרוג האיטום והמראה של המבנה.

ציפוי אפוקסי שולחנות רצפות תכשיטים

ציפוי אפוקסי שולחנות רצפות תכשיטים

השימוש באפוקסי החל בתחילת המאה ועשרים עם המצאתו בשנת 1927. האפוקסי החל כתערובת דבק – המורכבת משני חומרים מעורבבים יחדיו: בסיס (פולימר) + חומר מקשה או מזרז. זהו אחד הדבקים החזקים ביותר בשוק המגלל עשרות מיליארדי דולרים בשנה.

שימושים לאפוקסי –

=         דבק – אנו מוצאים את דבק האפוקסי החזק בתחומים רבים כמו במטוסים, כלי שייט, כלי רכב והיכן שנדרש לדבק חזק ועמיד לנזקי טבע, שינוי טמפ' וכד'.

=         צבע – חוזקו של האפוקסי ועמידותו לשינוי טמפ', לשריטות, רטיבות, חלודה מקנה לו את הייחודיות בשימוש ביישומים כמו בתעשיית הרכב (צבעים אפוקסיים על מתכת), כמו כן בתחום הימי – היתרון בהדבקות צבע האפוקסי למתכות משמרת ומגנה על המתכת מפני פגעי מי הים המלוחים.

=         ציפוי – חוזק ההדבקות של האפוקסי מאפשר יישום הציפוי כמעט לכל משטח עליו אנו רוצים להגן.

=         יציקה – חוזקו והקלות בה ניתן לעבד את האפוקסי מאפשרת ליצוק תבניות, מודלים בעלות נמוכה וקלה יותר מאשר יציקות מתכת או מודלים עשויים עץ. השילוב של אפוקסי יחד עם סיבי פחמן או בד פיברגלס מאפשר בניית תבניות או גופים חזקים וקלים המשמים את תעשיית הרכב והתעופה.

=         אומנות – גם בתחום זה, בזכות קלות היישום של האפוקסי, מייצרים מוצרי אומנות כמו הטבעת יצירות באפוקסי שקוף וכד'.

=         DIY – גם לשימוש הביתי הפחות מקצועי, נעשה שימוש פשוט וזול של ערבוב שני חומרים ומאפשר תיקונים מהירים של נזילות, סדקים והדבקות.

אצלנו חברת דנבר צבעים www.denber-paints.co.il תמצאו יישומים לאפוקסי:

=         אפוקסי לרצפה – היישום הינו בעיקר בתחום התעשייה במקומות בהם נדרש שינוע מכני של מנופים, מלגזות ועגלות כבדות – לרוב יעשה שימוש בכלים אלו בגלגלי סיליקון. תכונות האפוקסי (עמידות לחום ולחומרים כימיים) מעניקה הגנה יעילה למשטחי הבטון או הריצוף בתחום התעשייה. עלות יציקה נמוכה ואפשרות מימוש מהירה ויעילה הנה בעלת יתרון במימוש לדוגמה בחניונים, מוסכים, קניונים וכד'.

=         אפוקסי לעץ – קלות היישום ומחירו הזול יחסית של האפוקסי מאפשר מילוי, הדבקה ותיקוני עץ. האפוקסי משמש לאיטום העץ ולשמירה מפגיעות חיצוניות במגוון קשת הצבעים משקוף ועד לשחור.

=     וגם    אפוקסי לשולחנות – השילוב של אפוקסי עם עץ, מאפשר יצירת שולחנות מעוצבים בסגנונות רבים, החל מיציקת אפוקסי לשולחנות, דרך הדבקת חלקי עץ שונים ויצירת שולחנות ועד הטבעת העץ ויצירת שולחנות. ניתן כמובן לייצר שולחנות העשויים מאפוקסי בלבד. חברת דנבר צבעים מספקת אפוקסי קריסטלי לשולחנות באיכות הגבוהה ביותר ובמחיר תחרותי.

סילר אקרילי לבטון ואבן

סילר אקרילי לבטון ואבן

צבע אקרילי בסיסי מסיס למים, ניתן לשינוי באמצעות פיגמנטים ולאחר ייבושו עמיד למים. ולכן השימוש בחומרים כמו סילר דוחה מים או סילר לקיר חיצוני נפוץ בתעשיית צביעת מבנים. יתרונו הברור של הצבע האקרילי על פני השימוש בצבעי שמן הוא הנוחות בעבודה עימו, עמידותו למים – לכן יהווה פתרון טוב כסילר – אוטם ראשוני ועליו שכבת סילר אקרילי שקוף להשלמת האיטום..

הכנת סילר אקרילי יחסית פשוטה: מערבבים חומר פולימר אקרילי יחד עם תוספים מיוחדים ומדללים במים. בתהליך הייבוש מתאדים המים והסילר מתייבש והופך לעמיד למים (מה שמקנה את אפקט האיטום). יש לשים לב – המים מתאדים ונוצר שינוי בצבעו של הסילר האקרילי אשר הופך שקוף לחלוטין.

איטום – מטרת האיטום הינה מניעת חדירת מי גשמים, מים ממאגרי מים ו/או מבנים סמוכים. האיטום יכול להתבצע על גגות ומרפסות, קירות חיצוניים (מעל ומתחת לקרקע), קירות פנימיים, מבנה תת קרקעי (עמודים, מקלטים, מרתפים, חניונים, פיר מעלית או פיר שירות (אינסטלציה חשמל/מים/גז וכד'), מטבחים, חדר שירות וכביסה, מאגרי מים (שתיה, השקיה, כיבוי אש וכד').

עד לפני כארבעים שנה, הזפת היוותה פתרון לאיטום גגות וקירות חיצוניים תת קרקעיים, מאז המצאת יריעות איטום הביטומניות (תוצר לוואי של הנפט כמו הזפת, נמכר כיריעה במקום נוזל הזפת, ונוח יותר ליישום על גגות וקירות חיצוניים תת קרקעיים). כיום עם התפתחות הטכנולוגיה עדיף ומומלץ לאטום גגות בממברנה פוליאוריטן לבנה "דנברסיל 1" אשר גם אוטמת מושלם, עמידה במים עומדים והכי חשוב אינה שחורה קולטת חום אלא לבנה דוחה חום ומונעת התחממות הגג והדירות תחתיו.

איטום קירות חיצוניים ופנימיים – בניגוד לאיטום גגות ומרפסות, נרצה לאטום קירות פנימיים ו/או חיצוניים באמצעים אסטטיים ונוחים ליישום לדוגמא באותן נקודות כשל של רטיבות בבניין משותף:

=         נזילות מהגג ומרפסות – איטום הריצוף בחומר איטום שקוף מתוצרת חברת דנבר בשם: "אוטם ריצוף מרפסת" וצביעת קירות חיצוניים באמצעות סילר אקרילי.

=         נזילות מחדרי שירות ו/או חדרי חרצה – איטום נכון ואיכותי באמצעות צבע אקרילי וסילר אקרילי.

הערה: לרוב צבעים אקריליים אינם רעילים ושימוש בסילר אקרילי מומלץ לאיטום קירות חיצוניים, למרות זאת, יש לשים לב כי ישנם צבעים אקריליים המכילים תוספים רעילים שאינם מומלצים לצביעת חדרי שינה ומיועדים לצביעה ואיטום חדרי רחצה, חדרי שירות ומרפסות.

אחד היתרונות בשימוש בסילר אקרילי הינו הדמיון שלו לצבעי מים דבר המקנה מראה אסטטי ונקי.פרטים נוספים על סילר אקרילי באתר דנבר צבעים: www.denber-paints.co.il

סילר אקרילי לבטון ואבן

סילר אקרילי www.denber-paints.co.il

מגרש ספורט מפרט ביצוע – דנבר צבעים

מגרש ספורט מפרט ביצוע

ציפוי מגרשי ספורט סופרפלקס ספורט אקרילי צבעוני מפרט ביצוע

מגרש ספורט מפרט ביצוע www.denber-paints.co.il

מגרש ספורט מפרט ביצוע www.denber-paints.co.il

מבוא: מגרשי ספורט חוץ למשחקי טניס, כדורסל, קט רגל, כדורעף עשויים ממשטח אספלט מפולס ומהודק. את מגרש הספורט מצפים בציפוי אקרילי סופרפלקס ספורט בגוונים נבחרים ומסמנים בפסי הפרדה וגבולות בהתאם לנדרש. משטחי האספלט נוטים להיסדק מתזוזות קרקע ואף לשקוע. סדקים ושקעים יש למלא טרום התחלת הציפוי בסופרפלקס ספורט. סופרפלקס ספורט הינו ציפוי אקרילי גמיש ומחוספס נגד החלקה, עמיד UV עמיד בתנאי חוץ ומיועד במיוחד לציפוי מגרשי ספורט חוץ. מיוצר בגוונים: ירוק, אדום, כחול, צהוב, כתום, אפור ועוד בהזמנה.

להמשיך לקרוא

סילר לשיש סילר דנברגלוס

אין ספק שלשיש במטבח יש מקום מאוד דומיננטי מבחינה עיצובית. הוא משפיע באופן דרמטי על המראה של המטבח. 

חשוב לדעת שכדי שהשיש יחזיק מעמד לאורך זמן, חשוב להשקיע בו גם אחרי שהתקנתם אותו. רק עם השקעה וטיפוח הוא ימשיך לשרת אתכם לאורך ימים ושנים.

סילר לשיש זה המוצר שיסייע לכם לשמור על השיש שלכם. 

מהו השיש?

סילר לשיש סילר דנברגלוס www.denber-paints.co.il

סילר לשיש סילר דנברגלוס www.denber-paints.co.il

להמשיך לקרוא

צבע לבידוד טרמי טרמוסיל

צבע לבידוד טרמי זהו צבע שנועד ליצור בידוד טרמי ואקוסטי לצורך הפחתת רעש וחום. בעזרת הבידוד התרמי חוסכים למעשה את השימוש בקלקר עבה או בצמר סלעים במבנים אשר בהם יש צורך ביצירת בידוד טרמי או אקוסטי. 

הצבע נותן מענה לבתים פרטיים, למשרדים ולמעשה לכל חלל בו מבקשים ליצור בידוד לצורך שמירה על השקט ועל הטמפרטורה היציבה.

הצבע גם מתאים מאוד לתעשייה הפולטת חום ויוצרת הזעה כאשר מי העיבוי משפיעים על טפטוף מהתקרה. כך גם זה מתאים לחדרי קירור כאשר הצבע מונע את העיבוי שיוביל לטפטוף ולנזק למוצרים המאוחסנים בחדר.

מקומות בהם מבודדים צנרת המוליכה נוזלים חמים בצמר סלעים שם נוצרת עם הזמן חלודה וזה מוביל לעובש, טחב וגם ריחות לא נעימים.

התכונות של צבע לבידוד טרמי –

להמשיך לקרוא

בדיקות מעבדות חיצוניות למוצרי דנבר

בדיקות מעבדות חיצוניות למוצרי דנבר

1 אפוקסידן אנטיפליים אישור תקן 755

2 טוטגום בקטרינול בדיקות מעבדה טרוי

3 טוטגום גילוון אנטיפליים ישן מכון תקנים

4 בדיקות תקן 2017 דנברקריל 4000

5 בקטרינול – בדיקות מעבדה חול

6 דייפלון אישור מכון התקנים

7 דנברגלוס אנטיפליים מכון תקנים

להמשיך לקרוא

המאמר השלם על חומרי האיטום לגגות וקירות

המאמר השלם על חומרי האיטום לגגות וקירות מבית חברת דנבר

אמרתם גגות וקירות, אמרתם עיסוק מתמיד באיטום. אמנם, עבודה מקצועית תצמצם את הצורך בכך ותספק לדיירים "ראש שקט" לזמן רב, אך להתעלם לגמרי מנושא האיטום אי אפשר. החדשות הטובות הן, שזמינים כיום מוצרי עזר לתחום איטום הגגות והקירות, במבחר רחב מאוד. מוצרים אלה נותנים תשובה איכותית מאוד, לכל מטרה בעבודת האיטום. ניתן להמחיש זאת, עם דוגמאות מעניינות ממוצרי האיטום שמציעה חברת דנבר:

להמשיך לקרוא

מסיר רובה אפוקסי KK

מסיר רובה אפוקסי KK

נוזל לרצפה וקירות להסרת רובע אפוקסי בפוגות בין אריחים.

תוקף ומרכך ומנפח את הרובע ומסיר אותו ו/או מאפשר הסרה בקלות ללא צורך בליטוש.

מסיר רובה אפוקסי kk הינו נוזל בעל חומרים פעילי שטח חזקים במיוחד וחודרים, המצליחים לחדור דרך שכבות רובה אפוקסי עבות, לרכך ולהמיס אותן ולהסירן בשלמות. החומר אינו מתאים למגע עם ידיים חשופות, מסוכן במגע עם העור והעיניים, חומר חריף, פולט גזים רעילים ומצריך אוורור מתאים, והינו לשימוש בעלי מקצוע בלבד. אינו למגע – גורם מיד לכוויות כימיות.

להמשיך לקרוא

פוליפלקס 7 לבידוד חשמל ציפוי גמיש רב עובי למריחה על כבלים וליציקה

פוליפלקס 7 לבידוד חשמל ציפוי גמיש רב עובי למריחה על כבלים וליציקה

פוליפלקס 7 לבידוד חשמלי

ממברנת פוליאוריטן אלסטומרי רב עובי לציפוי גמיש מבודד חשמל

ציפוי "גומי" פוליאוריתן דו רכיבי 100% מוצקים 150% התארכות רב עובי ורב עצמה לציפוי מבודד חשמל לעמידות בתנאים קשים במיוחד כולל חשיפה ישירה לשמש וגשמים, מתאים במיוחד כציפוי מגן עליון לבידוד חשמלי של מערכות חשמל ואלקטרוניקה הנחשפות למים ולחות למניעת קצר חשמלי וכן למערכות הנמצאות בתזוזה לקיבוע והגנה מפגיעה פיזית היכולה להיגרם מוויברציות ומכות מכאניות.

להמשיך לקרוא

צבע לבריכות שחייה אפוקסי אפוקסידן דנגל מפרט ביצוע

צבע לבריכות שחייה אפוקסי אפוקסידן דנגל מפרט ביצוע

מבוא: בריכות שחיה כפי המוכרות כיום החלו להיבנות באמצע המאה שעברה. אלה משמשות לשחייה מהנה, לספורט משחקים ונופש. ביניהן בריכות פרטיות בבתים פרטיים, בתי מלון וקאנטרי קלאבים, ציבוריות עירוניות, תחרותיות וספורטיביות. חלקן מקורות ומחוממות.

צבע לבריכות שחייה אפוקסי אפוקסידן דנגל www.denber-paints.co.il

צבע לבריכות שחייה אפוקסי אפוקסידן דנגל www.denber-paints.co.il

להמשיך לקרוא

ציפוי אקרילי למגרשי ספורט – דנבר צבעים

מפרט דנבר צבעים לציפוי אקרילי גמיש ב סופרפלקס ספורט למגרשי ספורט טניס, כדורסל, כדורעף, קט רגל

ציפוי אקרילי למגרשי ספורט www.denber-paints.co.il

ציפוי אקרילי למגרשי ספורט www.denber-paints.co.il

סופר פלקס ספורט הינו ציפוי אקרילי גמיש מחוספס מבית דנבר צבעים וציפויים ישראל בע"מ

 1. חומר צבעוני לציפוי סופרפלקס ספורט יש להזמין בכמות של 2 ק"ג למ"ר שטח בכל גוון. סופרפלקס פריימר יסוד שחור יש להזמין ליטר לכל 5 מ"ר.
ציפוי אקרילי למגרשי ספורט - דנבר צבעים www.denber-paints.co.il

ציפוי אקרילי למגרשי ספורט – דנבר צבעים www.denber-paints.co.il

להמשיך לקרוא

בידוד תרמי חדר הקפאה מפרט ביצוע

בידוד תרמי חדר הקפאה מפרט ביצוע ציפוי רצפת חדרי קירור/הקפאה

בידוד תרמי לחדרי הקפאה דנבר צבעים www.denber-paints.co.il

בידוד תרמי לחדרי הקפאה דנבר צבעים www.denber-paints.co.il

תאור :

רצפות חדרי קירור והקפאה עמוקה. דרישת עמידות לשינויי טמפ' מפלוס 40 מעלות ועד מינוס 40 מעלות לפחות. נדרשת עמידות במים עומדים הקופאים על המשטח. נדרשת עמידות בשומנים מן החי. נדרשת עמידות בחומציות הנובעת מרקב אורגני ונוזלים (פירות וירקות). נדרשת עמידות לשחיקה. נדרשת אטימות מלאה למניעת מעבר נוזלים מתחת לציפוי אשר יגרמו לנזילות בקומות מתחת לחדרי הקירור ו/או לקיפאון מים שחדרו לבטון ואשר יתרחבו בקיפאון ויגרמו להיסדקות הבטון, מגע עם ברזל הזיון אשר יתנפח ויסדוק את הבטון.

להמשיך לקרוא

חיפוי קירות חוץ נושר – סיבות, אמצעי נגד

חיפוי קירות חוץ נושר – סיבות, אמצעי נגד, שיטות תיקון

מבנים מצופים: פסיפס קרמי/אריחי קרמיקה /פסיפס זכוכית/אבן טבעית/אבן מלאכותית/שיש – אלה כשנושרים מהווים סכנת חיים מיידית, והבניין הופך מבנה מסוכן טעון שיפוץ מיידי.

רקע: החיפוי נעשה בד"כ עם חומרים קרמיים/אבן/זכוכית העומדים בתקנים הישראליים הרלוונטיים (קרמיקה – תקן 314 ופסיפס קרמיקה /זכוכית תקן 1353), האריחים הינם קשיחים ביותר ובעלי משקל סגולי גבוה. לכן משקל הכולל של החיפוי של המבנה הינו במצטבר גבוה מאוד. המשקל הגדול של החיפוי מושך מטבעו את החיפוי כלפי מטה ולכן נדרשת מערכת חיזוק ועיגון והדבקה איכותית. חומרי הדבקה סטנדרטיים בהתאם לדרישות מפמ"כ 431 לסוג הדבק ומפמ"כ 362 לתערובת דבק.

חיפוי קירות חוץ נושר www.denber-paints.co.il

חיפוי קירות חוץ נושר www.denber-paints.co.il

סיבות לכשל בהדבקה – הגורמות להתנתקות ולנפילת חיפוי חוץ קשיח

להמשיך לקרוא

מפרט לאיטום קירות מעטפת בנין

מפרט לאיטום קירות מעטפת בנין מחופים באבן סופגת "בראשית" מתוצרת אקרשטין

לבניינים בהם לא החלה עדיין נפילת אריחים, לאלה ראה מפרט נפרד.

מבוא:

חיפוי חוץ לבנין של אבן סיליקט סופגת מצריך איטום איכותי עד כדי 100% מניעת חדירת מים. איטום שהינו פחות ממושלם יאפשר חדירת מי גשמים אשר "יטיילו" ויצאו היכן שיתאפשר ואשר יחדרו לדירות פנימה ויגרמו להתנפחויות הצבע והתפוררות הטיח בנוסף לריחות רעים, והחמור מכל – יפוררו את הדבקים והטייחים המחברים את האבן לקיר ויגרמו לנפילתה, דבר המהווה סכנה לפגיעה ברכוש ובאדם עד כדי סכנת חיים.

מפרט לאיטום קירות מעטפת בנין מחופים באבן סופגת "בראשית" מתוצרת אקרשטין

מפרט לאיטום קירות מעטפת בנין מחופים באבן סופגת "בראשית" מתוצרת אקרשטין

להמשיך לקרוא

אולם ספורט מפרט ביצוע ציפוי רצפת בטון

אולם ספורט מפרט ביצוע ציפוי רצפת בטון

הכנת שטח:

משטח הבטון:

 • ליטוש יהלום פלניטארי בוואקום לקבלת לפחות 50% שטח פנים של חצץ מושחז גלוי. (פחות מזה אינו מספיק לקבלת אדהזיה מספקת למניעת היפרדות הציפוי מהמשטח).
 • פתיחת תפרי התפשטות והרחבת סדקים.
 • שאיבת וואקום יסודית.
 • מריחת אפוקסידן פלור פריימר שקוף להספגה מלאה. כולל סדקים ותפרי התפשטות.
 • ייבוש 6-24 שעות.
 • החדרת פרופיל גיבוי לתפרי התפשטות.
 • מילוי אלסטומרי שפכטל פוליפלקס 225 של התפרים והסדקים לגובה "אפס".
אולם ספורט מפרט ביצוע ציפוי רצפת בטון www.denber-paints.co.il

אולם ספורט מפרט ביצוע ציפוי רצפת בטון www.denber-paints.co.il

להמשיך לקרוא

ריצוף פוליאוריתן מפרט ביצוע דנברגלוס פלור 100% מוצקים – דנבר צבעים

ריצוף פוליאוריתן מפרט ביצוע דנברגלוס פלור 100% מוצקים – דנבר צבעים

הכנת שטח:

 • במידה ויש שומנים קלים על ציפוי אפוקסי קיים והשומן לא חדר לבטון – המסה עם דגריזר Z בשפשוף (מטאטא כביש או מכונה) ושטיפה במים, לאחר ייבוש – התחלת ליטוש.
 • במידה ויש חדירת שומנים לבטון – פיזור אמולגטור אל שמן N "ליניקת השומן" ושטיפה במים עד שמפסיק לצאת קצף. לאחר ייבוש – התחלת ליטוש.
 • ובמידה ויש שכבת שומן\פיח מוקשה – פיזור קרבון קלינר ושפשוף עד המסה מלאה\ריכוך וגירוד מכני עד קבלת בטון נקי משומן\פיח מוקשה, פיזור אל שמן N ושטיפה במים. לאחר ייבוש – התחלת ליטוש.
 • יש לבדוק בזמן השטיפה במים כשהרצפה רטובה רמת חומציות PH זו צריכה להיות ניטרלית = 7-8, במידה וגבוה יותר יש לדחות מועד היציקה עד 28 יום לפחות מיום היציקה במידה ובטון חדש. במידה והבטון ישן יותר ועדיים רמת חומציות גבוהה יש לנטרל עם תמיסת סודה קאוסטיק מדוללת ולשטוף ולבדוק שוב. עד קבלת תוצאה 7-8
ריצוף פוליאוריתן מפרט ביצוע דנברגלוס פלור 100% מוצקים www.denber-paints.co.il

ריצוף פוליאוריתן מפרט ביצוע דנברגלוס פלור 100% מוצקים www.denber-paints.co.il

להמשיך לקרוא

מפרט ציפוי רצפת חדרי דחסניות והחלפת פסי פלדה, ואיטום – דנבר צבעים

מפרט ציפוי רצפת חדרי דחסניות והחלפת פסי פלדה, ואיטום – דנבר צבעים

 1. פירוק בטונים מסביב לפסי פלדה ומתחת עד שכבת איטום קיימת, חיתוך קוצים והוצאת פסי הפלדה. חשיפת ברזל זיון ושיקומו, השחזתו, שכבת יסוד אפוקסי אנטיקורוזיבי – אפוקסידן פריימר פוספט אבץ, שכבת ביניים סולקוט אלומיניום – אפוקסידן שיפ סולקוט אלומיניום, שכבה עליונה פוליאוריטן – דנברגלוס אקרילי
מפרט ציפוי רצפת חדרי דחסניות והחלפת פסי פלדה, ואיטום www.denber-paints.co.il

מפרט ציפוי רצפת חדרי דחסניות והחלפת פסי פלדה, ואיטום www.denber-paints.co.il

להמשיך לקרוא

ריצוף אפוקסי מפרט ביצוע אפוקסידן פלור

ריצוף אפוקסי מפרט ביצוע אפוקסידן פלור 100% מוצקים

הכנת שטח:

 • במידה ויש שומנים קלים על ציפוי אפוקסי קיים והשומן לא חדר לבטון – המסה עם דגריזר Z בשפשוף (מטאטא כביש או מכונה) ושטיפה במים, לאחר ייבוש – התחלת ליטוש.
 • במידה ויש חדירת שומנים לבטון – פיזור אמולגטור אל שמן N "ליניקת השומן" ושטיפה במים עד שמפסיק לצאת קצף. לאחר ייבוש – התחלת ליטוש.
 • במידה ויש שכבת שומן\פיח מוקשה – פיזור קרבון קלינר ושפשוף עד המסה מלאה\ריכוך וגירוד מכני עד קבלת בטון נקי משומן\פיח מוקשה, פיזור אל שמן N ושטיפה במים. לאחר ייבוש – התחלת ליטוש.
 • יש לבדוק בזמן השטיפה במים כשהרצפה רטובה רמת חומציות PH זו צריכה להיות ניטרלית = 7-8, במידה וגבוה יותר יש לדחות מועד היציקה עד 28 יום לפחות מיום היציקה במידה ובטון חדש. במידה והבטון ישן יותר ועדיין רמת חומציות גבוהה יש לנטרל עם תמיסת סודה קאוסטיק מדוללת ולשטוף ולבדוק שוב. עד קבלת תוצאה 7-8.
אפוקסי לציפוי רצפות אפוקסידן פלור 100% מוצקים דנבר צבעים

אפוקסי לציפוי רצפות אפוקסידן פלור 100% מוצקים דנבר צבעים

להמשיך לקרוא

מפרט ביצוע ליטוש רצפות בטון

מפרט ביצוע ליטוש רצפות בטון ואיטום בסילרים שקוף/מגוון

המטרה:

 • טיפול בבטון יצוק לאחר אשפרה, לקבלת משטח בטון אטום מוגן מחדירת מים ולכלוך, במראה טבעי או מגוון חצי שקוף לטשטוש ומילוי כתמים וסדקים, מבריק או מט, במראה שקוף טבעי או מגוון לגוון בטון RAL7044  או אפור 7040 RAL
מפרט ביצוע ליטוש רצפות בטון ואיטום בסילרים שקוף/מגוון www.denber-paints.co.il

מפרט ביצוע ליטוש רצפות בטון ואיטום בסילרים שקוף/מגוון www.denber-paints.co.il

 

להמשיך לקרוא

מפרט ציפוי רצפת בטון חניון עילי

מפרט ציפוי רצפת בטון חניון עילי

מבוא:

נדרש מערכת ביצוע ציפוי עמיד שחיקה ועמיד UV מחוספס עדין לתנועה מרובה של כלי רכב, בחניון עילי חשוף לשמש במתחם חניון עילי. הציפוי יתבצע לאחר טיפול נאות בסדקים ובתפרי התפשטות. הציפוי יהיה חלק ומחוספס קלות. הציפוי המתאים הינו ציפוי מונוליטי פוליאוריטני רב עובי מתפלס עמיד UV , על שכבת פריימר חודר לבטון, ובעובי 3 מ"מ לפחות לעמידות שחיקה ושכבת הגנת UV עליונה. שכבת היציקה של 3 מ"מ ו/או יותר תבוצע ביציקה אחת עבה.

מפרט ציפוי רצפת בטון חניון עילי www.denber-paints.co.il

מפרט ציפוי רצפת בטון חניון עילי www.denber-paints.co.il

להמשיך לקרוא

מפרט לשיקום ושחזור בטונים – דנבר צבעים

מפרט לשיקום ושחזור בטונים

מפרט זה בא להגדיר את השיטה לשיקום ושחזור בטונים תוך כדי יצירת הגנה קתודית (גילוון קר) לברזל הזיון והגנה בריירית למניעת חדירת לחות לברזל הזיון והאצת החלדתו.

מפרט לשיקום ושחזור בטונים www.denber-paints.co.il

מפרט לשיקום ושחזור בטונים www.denber-paints.co.il

להמשיך לקרוא

מפרט ביצוע IFR30 מעכב בעירה – דנבר צבעים

מפרט ביצוע IFR30 מעכב בעירה – דנבר צבעים

למפרט ביצוע

IFR 30 מעכב בעירה להספגה

מונע שריפה – הופך מוצר סופג דליק לבלתי דליק

 

 אימפרגנציה שקופה, הגנה נגד אש לחומרים דליקים סופגים כגון: עץ  לסוגיו, ספוגים,  קרטון, נייר, שטיחים, בדים לסוגיהם, גבס ושאר חומרים סופגים, למניעת דליקות יער ולכיבוי ומניעת שריפות. מתאים לכיבוי שריפות מקטגוריה A עפ"י המדרג האמריקאי (עצים, נייר, טקסטיל, זבל, שריפות כללי וכו)

להמשיך לקרוא

מפרט ביצוע אספלטפלקס – דנבר צבעים

מפרט ביצוע אספלטפלקס – דנבר צבעים           

 למפרט ביצוע אספלטפלקס לציפוי ואיטום רצפת אספלט

מפרט ביצוע אספלטפלקס www.denber-paints.co.il

מפרט ביצוע אספלטפלקס www.denber-paints.co.il

 חומר בשם "אספלטפלקס" המיוצר במפעלנו והמבוסס על תערובת של פולימרים פוליאוריטנים מיוחדת, היוצרים ציפוי אופטימאלי להגנה ושמירה על האספלט. פוליאוריתן זפת פחמים גמיש, דו רכיבי 100% מוצקים, רב עובי ורב עצמה, למלוי ואיטום גמיש של סדקים ושטחי אספלט, דליל ליציקה או סמיך למריחה. לעמידות בלחצים גדולים ובויברציות קשות. לעמידות שחיקה ולחיצה של כל סוגי כלי הרכב בכל העומסים. מתאים לכל סוגי הגלגלים עם ובלי אוויר. עמיד בטמפ' קיפאון עמוק והפשרות ללא הגבלה. מתאים לנסיעת כלי רכב ומלגזות.

להמשיך לקרוא

צבעים למתכת צבעים למתכות יסוד ועליון

צבעים למתכת צבעים למתכות יסוד ועליון – דנבר צבעים

צבעים למתכות

מה הן המתכות הפופולריות בהן אנו נתקלים בחיינו: ברזל, ברזל מגולוון, אלומיניום, (נירוסטה, נחושת).

בבית: סורגים, גדרות, שערים ובתעשייה: מבנים, מתקנים, מכלים, צנרת, מכונות וכו'

          

 

צבעי מתכת    

אלה עיקר המתכות מהן בנויים בביתנו הסורגים, השערים, מסגרות החלונות, המשקופים, הדלתות, המעקים, הגדרות, המרזבים, המקרר, מכונת הכביסה, תנור אפיה, מיקרוגל, עמודי תאורה, המכונית, תריסי מתכת, פרגולות, ריהוט גן ממתכת, חלונות ודלתות הממ"ד, המקלט והכניסה וכו'

להמשיך לקרוא

כשלים בציפוי אפוקסי לרצפות בחניונים

כשלים בציפוי אפוקסי לרצפות בחניונים בפרט ובתעשייה בכלל

חניונים תת קרקעיים משתרעים על שטחים אדירים של אלפי מטרים רבועים ואף עשרות אלפי מטרים רבועים לחניון בודד בקניונים ובמרכזים מסחריים. שטחים קטנים יותר למפעלי תעשייה ואולמות אחסון. רצפות כל אלה הינן רצפות בטון אשר עוברות ציפוי אפוקסי מבריק יפה ובשלל גוונים וסימונים. חוסר מיומנות ו/או זלזול בהוראות הכנת השטח הינן גורם עיקרי לכשל המתבטא בהתקלפויות, התרוממות וסדיקת הציפוי אותו צריך יהיה לקלף ולצפות מחדש.

     

להמשיך לקרוא

צביעת רכב DIY עשה זאת בעצמך – כל הסודות

צביעת רכב DIY עשה זאת בעצמך – כל הסודות המקצועיים

כלי הרכב אשר מטבעו נמצא בחוץ ונחשף לתנאי מזג אוויר חריגים, שריטות, תאונות, בלייה עקב התיישנות, צריך תיקון וצביעה. רבים וטובים רוצים בכל מאודם לבצע את צביעת הרכב בעצמם ממספר סיבות: חיסכון כספי, האהבה לרכב, הרצון לבצע עבודת ידיים . DIY תחביב.

צביעת רכב DIY עשה זאת בעצמך – כל הסודות המקצועיים www.denber-paints.co.il

צביעת רכב DIY עשה זאת בעצמך – כל הסודות המקצועיים www.denber-paints.co.il

 

להמשיך לקרוא