מאמרים

בניינים "חולים" – צבע אנטיבקטריאלי משמיד וירוסים/חיידקים – בקטרינול/טוטגום בקטרינול 

בקטרינול

בקטרינול

בניינים "חולים" – צבע אנטיבקטריאלי משמיד וירוסים/חיידקים

לפני שנסביר איך בקטרינול צבע אנטיבקטריאלי עובד, חשוב לדעת כמה נזק בניינים חולים גורמים. בניינים חולים הפך למושג מוכר לאנשים השוהים שעות רבות בין קירותיו של בנין כזה. תופעות אלרגיות של התעטשות, נזלת, גרדת, חוסר נוחות, כאבי ראש, יכולים להפוך למטרד חריג הפוגע באיכות החיים של השוהים במבנה ובכושר העבודה והריכוז. הזנחת הנושא וחשיפה מתמשכת פוגעת בבריאות השוהים במבנה. קירות המבנה חשופים לזיהום אוויר סביבתי המגיע מפליטת גזי המכוניות, עישון, אבק הנישא ברוח ולחות באוויר המספיגה כל אלה לתוך חרירי הצבע הנושם שעל הקיר. מגדלי משרדים בהם האוויר מגיע בעיקר ממערכות מיזוג האוויר המזדהמות עם הזמן, מחזקות ומחמירות את התופעה. חיידקים חד תאיים המתפתחים בנקבוביות הקירות הנושמים, מתפתחים וגדלים ויוצרים עובש ופטרת ואף ניתן לזהותם על פי ריחם וצבעם. ריח טחב ועובש וכתמים שחורים קטנים, מוכר ממקומות סגורים ולחים כגון מרתפים, מקלטים, משרדים ללא חלונות אוורור נפתחים ומבנים תת קרקעיים בהם האוורור הטבעי מינימלי. שינה ועבודה במבנים מסוג זה יכולה לגרום למחלות נשימתיות וקוצר נשימה כרוני. אלה פוגעים באיכות החיים ואף גורמים למחלות. בניינים אלה מוגדרים "בניינים חולים". הפתרון היחיד והמיידי לחיסול הבעיה הוא צביעת הקירות בצבע בקטרינול (ביו) צבע אנטיבקטריאלי להשמדת וירוסים. 

להמשיך לקרוא

אפוקסי

אפוקסי ציפוי רצפות ביציקה, צבעי אפוקסי לצביעה מבית דנבר

אפוקסי לרצפות

אפוקסי לרצפות

אפוקסי ציפוי רצפות ביציקה, צבעי אפוקסי לצביעה מבית דנבר

אפוקסי (פוליאפוקסיד) הינו פולימר תרמוסטי המתפלמר עם מקשה פוליאמין במערכות אפוקסי ליציקה ללא נדיפים, ועם מקשה פוליאמיד במערכות אפוקסי לצביעה.

חומר הגלם ביספנול A וביספנול F + אפיכלורוהידרין המשמש לייצור האפוקסי אינו מיוצר בישראל ומיובא מחו"ל. בארץ חברת דנבר מעבדת את החומרים ומייצרת מגוון מוצרים אפוקסיים, ביניהם: להמשיך לקרוא

חברת דנבר צבעים השלימה פתרון חדשני לביצוע עבודות בידוד תרמי

בידוד תרמי ננו בי"ח מאיר כ"ס

בידוד תרמי ננו בי"ח מאיר כ"ס

חברת דנבר צבעים השלימה פתרון חדשני לביצוע עבודות בידוד תרמי

תיאור הבעיה:

בידוד תרמי היה הכרחי במתקני חדרי הקירור וההקפאה, של המטבח של בית החולים מאיר, בו משרתים מידי יום אלפי סועדים. כל חדר במתקן מכוון לטמפרטורה שונה, בהתאם לסוג המזון המאוחסן בו. כדי לנייד את המזון משתמשים עובדי המתקן בעגלות על גבי גלגליות. אך גובה מתקן חדרי הקירור חייב להיות זהה לזה שבכל הקומה כדי שעגלות האוכל יוכלו לצאת ולהיכנס לחדרי הקירור מהמטבח בבטחה ובקלות.

להמשיך לקרוא

עובש טחב כיצד נתגבר – מה הטיפול הנכון עבור הסרת עובש

עובש טחב כיצד נתגבר – מה הטיפול הנכון עבור הסרת עובש

הסרת עובש היא פעולה הכרחית לשמירה על בריאותכם. מלבד המפגע האסתטי, ידוע כי עובש בקיר נושא עימו סכנות לא מועטות, שהחמורות ביניהן הינן הגברת הסיכון לסרטן, פגיעה בחולים במחלות הנשימה ובבעלי מערכת חיסון חלשה וכן הוא עשוי לגרום להתקף אלרגיה. כמו כן קיימים מחקרים שמצביעים כי עובש בקירות עשוי לגרום לתופעות שליליות כמו עייפות, שכחה, איטיות בתגובות ועוד. למרות הסכנות הבריאותיות המרובות, רוב האנשים אינם מייחסים היבטים בריאותיים לנושא של עובש בקיר. להמשיך לקרוא

אפוקסי

ציפוי רצפות אפוקסי פוליאוריתן ביציקה מבית דנבר – גלו מה מתאים עבורכם רצפת אפוקסי או רצפת פוליאוריטן

אינטל חיפה ציפוי רצפות פוליאוריתן קשיח

אינטל חיפה ציפוי רצפות פוליאוריתן קשיח

רצפת חניון אפוקסי

רצפת חניון אפוקסי

ציפוי פוליאוריתן גמיש לאולם ספורט

ציפוי פוליאוריתן גמיש לאולם ספורט

כך איך תדעו מה מתאים לכם, ציפוי רצפות אפוקסי פוליאוריתן: 

  1. ציפוי אפוקסי – (פוליאפוקסיד) הינו פולימר תרמוסטי המתפלמר עם מקשה פוליאמין במערכות אפוקסי ליציקה ללא נדיפים. בגמר התקשותו יוצר מסה קשיחה וקשה מאוד עמידה בשחיקה ושריטות. החומר משמש למגוון רחב ביניהם לציפוי רצפות ומשטחי עבודה, ציפויי מדרגות, וגם ליציקות שונות ביניהם שולחנות ותכשיטים. קשיותו הגבוהה מאפשרת אף לעבד אותו בעיבוד שבבי. אפוקסידן פלור 100% מוצקים ליציקת רצפות.
  2. ציפוי פוליאוריטן – זהו חומר מדהים בגמישותו ובקשיחותו, באפשרויות הייצור, יציבות החומר בייצור שיכול לבוא בצורת צבעים, נוזלי יציקה ומריחה, משחות סמיכות במאות ואלפי יישומים במגוון תחומים.
    פוליאוריטן מוקצף יכול להיות קשה כמו פלדה, ניתן למעיכה כמו ריפוד מספוג, מגן ושומר כמו לכה,
    קופצני כמו גלגלי גומי או דביק כמו דבק.
  3. ציפוי אפוקסי פוליאוריתן היברידי – שילוב של אפוקסי ופוליאורית מאפשר יתרון, כך נשמרת עוצמתו של האפוקסי עם גמישותו של הפוליאוריטן.

להמשיך לקרוא