מאמרים

איטום גג עשה זאת בעצמך

איטום גג עשה זאת בעצמך – בגגות שטוחים

גג דולף הינו צרה צרורה שהשלכותיה הרסניות ולעיתים צרה לדורות שקשה כבר לתקן ולהחזיר מצב לקדמותו. מי גשם החודרים לתוך הבית אם בטפטוף ההורס את התקרה – יוצר התנפחויות והתפוררות הצבע ונשירת חלקי טיח, או מים הנספגים בקירות וגורמים להתנפחויות הצבע והתפוררות טיח. אך הנזק הגדול מכולם והבלתי הפיך הוא חדירת המים לתקרות בטון וקירות ו/או עמודי בטון המרטיבים את ברזל הזיון וגורמים להחלדתו והתנפחות הסודקת את הקיר, סדקים אלה מחלישים את הקיר והנזק הוא כבר לצמיתות. איטום הוא חובה לגג וקירות חוץ של המבנה. הזנחה של אלה תגרום לבלייה מואצת והתיישנות והתפוררות המבנה וצורך בשיפוצים תכופים ויקרים.

לכן, מומלץ לפני החורף לעלות בזהירות לגג (הכוונה לגגות שטוחים בלבד עם מעקה מסביב, גגות רעפים ואיסכורית איטום רק עם בעל מקצוע מאושר עבודה בגובה) ולבצע ביקורת ויזואלית, במידה ורואים בעיה יש לטפל בה מיד. במידה ולא רואים עדיין כדאי לבצע תחזוקה שוטפת. להלן השיטות לביצוע איטום עצמי של גג לפני החורף. עבודות איטום קטנות שיתבצעו כל שנה באופן עצמאי יוכלו לחסוך נזק וכסף רב.

איטום גג בטון שטוח מצופה יריעות ביטומניות ועם קירות מעקה מסביב

בשלב ראשון – נבדוק אם יש קרעים ביריעות הביטומניות או אם נפתח חיבור ההחלמה של החפייה של היריעות ביניהן.

כיצד נתקן: תחילה ננקה היטב את אזור הקרע ו/או ההלחמה שנפתחה. במידה ויש התנפחות או עיוות, יש להסיר כל בליטה עם סכין יפנית. לכלוך עיקש או חומרי איטום שנמרחו יש להסיר עם מברשת פלדה. מומלץ למרוח פריימר "אפוקסידן אקווה פריימר" על השטחים להדבקה או מילוי. לאחר כשעתיים ייבוש למרוח שכבה נדיבה של  "דנברסיל 1 – אוטם גג 1" (גומי פוליאוריתן נוזלי לבן) על אזור הקרע ובין היריעות להדבקה ואיטום. או להשתמש ב"מסטיק פוליפלקס" פוליאוריתני. לאחר ייבוש מלא של 24 שעות, יש למרוח עוד שכבה על שטח מעט גדול יותר ולהטביע רשת פוליאסטר לשריון האזור.

אפוקסידן אקווה פריימר דנברסיל 1  מסטיק פוליפלקס

בשלב שני – לאחר תיקון פגמים ביריעות שניתן לזהות מומלץ לעבור עם שכבת איטום על כל הגג כדי להבטיח איטום גם של פגמים שלא ראינו בעין וכאלה בהחלט יכולים להיות כדוגמת חורים קטנים או סדקים קטנים.

שלבי ביצוע:

א. תחילה כמובן יש לשטוף בלחץ מים ולנקות היטב את הגג גם בעזרת חומרי ניקוי ולהמתין לייבוש מלא כ 24 שעות לפחות.

ב. מריחת אפוקסידן אקווה פריימר על כל הגג כ- 1 ליטר ל 5 מ"ר

ג. מריחת שכבת האיטום אחת מ 4 אפשרויות להלן. 1-1.2 מ"מ עובי לפחות

ארבע אפשרויות לביצוע עצמי של שכבת האיטום על כל שטח הגג למריחה עם רולר:

 1. איטום אקרילי – בסיס מים "גג-גום", קל ונח למריחה על בסיס מים יש כל שנה לפני החורף לעשות שכבה דקה חדשה. מוצר לתחזוקה שוטפת למניעת מעבר מי גשם.
 1. איטום גג גגות לבן (פוליגג) משורין

  גג-גום סופר לבן לאיטום ולהלבנת גגות משורין בסיבים

  2. איטום פוליאוריטני "דנברסיל 1 – אוטם גג 1" , גומי פוליאוריטני חד רכיבי נוזלי לבן חזק וגמיש, עמיד במים עומדים. יש לחדש כל 5-10 שנים. יש למרוח תחילה "אפוקסידן אקווה פריימר" ולאחר ייבוש יש למרוח 2 שכבות של "דנברסיל 1 – אוטם גג 1" יש לעלות עם האיטום על קירות המעקה מסביב ועל רגלי דודי שמש, במזגנים, צנרת חודרת, ארובות וכו'

       יש עוד 2 אפשרויות משופרות לשכבת האיטום עליונה:

3. איטום פוליאוריטני "דנברסיל 2- אוטם גג 2" גומי פוליאוריתן דו רכיבי עמיד 10-20 שנה. על שכבת אפוקסידן אקווה פריימר ניתן למרוח שכבה אחת בלבד בעובי 1 מ"מ. ציפוי גמיש חזק מאין כמוהו עמיד בשחיקה ושריטות.

בידוד תרמי איטום גג

איטום לגג ובידוד תרמי טרמוסיל פוליפלקס

4. איטום ובידוד תרמי "טרמוסיל פוליפלקס גג" גומי פוליאוריטן דו רכיבי אוטם ומבודד תרמי ואקוסטי מיוצר בננוטכנולוגיה.

משסיימנו לאטום את הגג יש גם לאטום את קירות מעקה הגג והקופינג אשר סופגים מי גשם המחלחלים דרכם לקומה מעליונה של הבנין ומתחת לאיטום היריעות. כאן נמליץ למרוח סילר שקוף מסוג "סילוקסן 290"

סילוקסן 290 דנבר צבעים

סילוקסן 290 דנבר צבעים

איטום גג רעפים

בשל השיפוע החד של גגות רעפים, יש לבצע איטום עם בעל מקצוע בלבד לו תעודה המאשרת עבודה בגובה. יש לשטוף בלחץ גבוה עם חומרי ניקוי להסיר ירוקת, עובש וכל לכלוך אחר. להמתין לייבוש 24 שעות. יש למרוח על כל הגג אפוקסידן אקווה פריימר שקוף. המתנה לייבוש כשעתיים. לתקן סדקים אם יש עם מסטיק פוליפלקס. למרוח "צבע אקרשטין" צבע אוטם לרעפים ומשתלבות.

גג אטום בצבע אקרשטיין דנבר צבעים

גג אטוםבצבע אקרשטין דנבר צבעים

 איטום גג פנל מבודד או איסכורית

גגות כאלה עם מעקה ניתן לבצע לבד. ללא מעקה רק עם העל מקצוע לו אישור עבודה בגובה אשר צריך להיקשר עם רתמה לקו חיים לפני התחלת העבודה.

תחילה שטיפת לחץ וניקוי יסודי.

אם הגג ללא חלודה – מריחת שכבת "אפוקסידן אקווה פריימר".1 ליטר ל כ 5 מ"ר

אם הגג עם חלודה – ליטוש שטחי החלודה ומריחת "אפוקסידן אנטירוסט ממיר חלודה"

מריחת "מסטיק פוליפלקס" בחיבורי פחים ועל ברגים

מריחת 2 שכבות של "דנברסיל1 – אוטם גג 1 " 1-1.2 מ"מ למ"ר

איטום גג עשה זאת בעצמך

איטום גג עשה זאת בעצמך

חנות צבע קיר, מתכת, עץ, אפוקסי, איטום, דבקים, קריסטלי, ציפוי רצפות

חנות צבע קיר, מתכת, עץ, אפוקסי, איטום, דבקים, קריסטלי, ציפוי רצפות

חנות צבע קיר, מתכת, עץ, אפוקסי, איטום, דבקים, קריסטלי, ציפוי רצפות

סילר לאבן בטון שיש עץ לרצפות קירות שבילים דלפקים

סילר לאבן בטון שיש עץ לרצפות קירות שבילים דלפקים

חברת דנבר צבעים וציפויים ישראל בע"מ מייצרת ומשווקת בליווי ייעוץ טכני והדרכה, מגוון רחב של סילרים לאיטום, הגנה ודקורציה של קירות וריצוף אבן טבעית ומלאכותית, משטחי בטון ברצפות בתעשייה ושבילים ציבוריים ופרטיים, גשרים ואלמנטים בנויים בטון, טייחים שונים, וחיפויים סופגים מינרליים שונים למבנים.

הסילרים של חברת דנבר  מיושמים בהצלחה על ידי חברות בניה, קבלנים, בונים פרטיים, רשויות מקומיות, מפעלים לייצור אבן מלאכותית, אבנים משתלבות ויבואני אבן ושיש.

סילוקסן 290 דנבר צבעים    סילר דנברגלוס דנבר צבעים

סילר דנברגלוס דנבר צבעים

סילר: נוזל הספגה אוטם לתשתיות סופגות. (לאטום = to seal) להגנה ושימור מהכתמה ובלייה מואצת מחדירת מים, שומנים ולכלוך. קיר אטום למים אינו סופג מים ואינו קר כמו קיר רטוב מגשם, לכן סילר גם חוסך אנרגיית חימום בחורף. מניעת חדירת מי גשם או לחות ממי ים מונעת השחרת אבן טבעית והתפתחות עובש וטחב והתפוררות. חדירת מים לבטון גורמת להחלדת ברזל הזיון, התנפחות המפוררת וסודקת את הבטון. חובה לפני יישום שטח גדול לבצע ניסוי על שטח קטן. מריחה על תשתית לחה תגרום לאי ספיקה מלאה של התשתית וכתמים לבנים.

סוגי הסילרים:

סילר 16סילר סיליקוני בסיס מים לרצפות וקירות אוטם אבן, בטון, טיח, טרצו, גבס, בריקים,

נוזל שקוף ע"ב סיליקוני (פוטסיום מטיל סיליקונט) מדולל מים בעל גודל מולקולרי זעיר המאפשר חדירה והספגה לעומק התשתית מבלי לשנות את המראה הטבעי של השטח המטופל. חודר לעומק התשתית ומחזק ואוטם אותה. אינו משנה גוון התשתית.

סילר 16K סילר סיליקוני בסיס מים לקירות טיח, אבן, גבס (אינו מתאים לריצוף)

מספיג סיליקוני שקוף ע"ב מים לאיטום, נוזל שקוף ע"ב סיליקוני מדולל מים בעל גודל מולקולרי זעיר המאפשר חדירה והספגה לעומק התשתית מבלי לשנות את המראה הטבעי של השטח המטופל.

סילר אקרילי סילר אקרילי XK90 בסיס מים לרצפות וקירות אבן ובטון

נוזל שקוף ע"ב אקרילטים מדוללי מים בעל גודל מולקולרי זעיר המאפשר חדירה והספגה לעומק הרצפה מבלי לשנות את המראה הטבעי של השטח המטופל. חודר לעומק התשתית ומחזק ואוטם אותה. יוצר שכבת סילר שקוף אוטם ונושם המאפשר המשך צביעה במידת הצורך. מגן על רצפות וקירות טיח, אבן טבעית ומלאכותית, בטון, שיש, פסיפס, גרנוליט, טרקוטה וכל סוגי הריצוף מפני חדירת מים ולכלוך. אוטם ומחזק ומשפר עמידות שחיקה.

סילר פוליאוריתן בסיס מים סילר אקווה פלקס פוליאוריתן אקריל

נוזל שקוף ע"ב פוליאוריתן אקרילי מדולל מים בעל גודל מולקולרי זעיר המאפשר חדירה והספגה לעומק הרצפה או הקירות מבלי לשנות את המראה הטבעי של השטח המטופל. חודר לעומק התשתית ומחזק ואוטם אותה. יוצר שכבת סילר שקוף אוטם ונושם המאפשר המשך צביעה במידת הצורך. מגן על רצפות וקירות טיח ואבן, אבן טבעית ומלאכותית, בטון, גרנוליט, טרקוטה מפני חדירת מים ולכלוך. אוטם ומחזק ומשפר עמידות שחיקה.

סילר סולבנטי סילר אקרילי סולבנטי שקוף ייבוש מהיר לקירות ורצפות, בומנייט, שיש, טרצו, גרניט

נוזל שקוף מצפה ואוטם ע"ב אקרילטים מדוללי סולבנט בעל גודל מולקולרי זעיר המאפשר חדירה והספגה לעומק הרצפה מבלי לשנות את המראה הטבעי של השטח המטופל. חודר לעומק התשתית ומחזק ואוטם אותה ומשפר עמידות שחיקה. למריחה על תשתית נקייה ויבשה.

סילר פוליסילוקסן – סילוקסן 290 סילר אימפרגנציה פוליסילוקסן איכותי לקירות חוץ ומשטחי בטון

נוזל שקוף דוחה מים ע"ב סיליקוני/סילוקסני בעל גודל מולקולרי זעיר המאפשר חדירה והספגה לעומק הקיר/הרצפה מבלי לשנות את המראה הטבעי של השטח המטופל. חודר לעומק התשתית ומחזק ואוטם אותה. יוצר שכבת סילר שקוף אוטם ונושם, מבליט את גווני האבן ומייפה את המראה הטבעי שלה. מגן על קירות שליכט/טיח, אבן טבעית ומלאכותית, אבן סיליקט, בטון, שיש, פסיפס / רצפות גרנוליט, כל סוגי הריצוף, טרקוטה, שיש, גרניט, בריקים ובטון מפני חדירת מים ולכלוך. למריחה על תשתית נקייה ויבשה.

סילר ננו – סילוקסן 290-1 ננו סילר

נוזל שקוף דוחה מים ע"ב סיליקוני/סילוקסני בעל גודל ננו מולקולרי זעיר, ננו מיקרונים, המאפשר חדירה והספגה למשטחים הסופגים פחות לחדירה עמוק יותר לתשתית, מבלי לשנות את המראה הטבעי של השטח המטופל. חודר לעומק התשתית ומחזק ואוטם אותה. יוצר שכבת סילר שקוף אוטם ונושם. המאפשר המשך צביעה (תוך 30 יום) במידת הצורך. מגן על קירות שליכט/טיח, אבן טבעית ומלאכותית, בטון, שיש, פסיפס / רצפות גרנוליט, כל סוגי הריצוף, טרקוטה, בריקים, שיש, גרניט ובטון מפני חדירת מים ולכלוך. אוטם ומחזק ומשפר עמידות. למריחה על תשתית נקייה ויבשה.

גודל ננו – חודר עמוק יותר ומקנה איטום משופר.

סילוקסן 2   

סילר מראה רטוב סילר 8 שקוף מבריק

נוזל שקוף מצפה ואוטם מדולל סולבנט בעל גודל מולקולרי זעיר המאפשר חדירה והספגה לעומק הרצפה או הקיר, מקנה מראה רטוב לתשתית השטח המטופל. מבליט את גוון האבן הטבעית. חודר לעומק התשתית ומחזק ואוטם אותה. יוצר שכבת סילר שקוף אוטם המונע מעבר מים או נוזלים אחרים. מגן על רצפות וקירות טיח, אבן טבעית ומלאכותית, בטון, שיש, פסיפס, גרנוליט, טרקוטה, בומנייט וכל סוגי הריצוף מפני חדירת מים ולכלוך. אוטם ומחזק. למריחה על תשתית נקייה ויבשה.

סילר אפוקסי סילר אפוקסידן פלור שקוף/מגוון, מיוחד לרצפות בטון במפעלים, דלפקי מטבח עם אישור למגע עם מזון, עמיד שחיקה

סילר אפוקסי פוליאמין מיוחד לרצפות/קירות/עמודים בטון ואבן, חזק במיוחד בעל מבנה מולקולרי ייחודי  קטן במיוחד, מיוצר בהתאמה לדרישות איטום מחמירות למניעת חדירת מים, לכלוך וכו', יוצר שכבת איטום איתנה  בעלת  אדהזיה  גבוהה  לחלקי הבטון והאבן. דגם 2300 מאושר מת"י למזון

סילר אפוקסי לעץ סילר אפוקסידן לעץ שקוף 1:1 גמיש וחזק חודר לעץ, ואוטם

סילר אפוקסי דו רכיבי גמיש שקוף דליל לחדירה לעומק העץ ואיטומו. עמיד שחיקה מבריק או משי או מט. אידאלי לפרקטים בבית. למריחה על תשתית נקייה ויבשה.

סילר פוליאוריתן סילר דנברגלוס, אליפטי עמיד UV , עמיד שחיקה מתאים לשימוש חוץ

סילר הכי איכותי הקיים כיום, גם עמיד שחיקה, גם עמיד בשמש, מתאים לדק חוץ, לרצפות פרקט, לרצפות בטון, בנטונייט, מדה מתפלסת, שיש, קרמיקה, גרניט, אבן טבעית ומלאכותית, לקירות טיח, שליכט, אבן, שיש, אבנים משתלבות, בברק מבריק, מט, משי. אוטם ומצפה ומייפה את התשתית. נספג ואוטם ומונע יציאת כתמי אפסלורנס לבנים הנוצרים מיציאת מלחים, כלורידים, סולפטים וסידן מהתשתית ומונע קרבונציה הגורמת להשחרה והתפרקות התשתית. מתאים לבניינים בסביבה ימית. מחזק ומשקם תשתית מינרלית מתפוררת וחלשה שנפגעה משחיקה, תקיפה כימית ו/או ביולוגית. מתאים לאיטום חיזוק ועצירת התפוררות של חזיתות מבנים מצופים באבן חברון, אבן ירושלמית, אבן ביר זית, חלילה, אבן בית פאג'ר, אבן טופזה, אבני גיר ועוד…הסילר מחזק ומאריך ימי השירות של האבן הרכה. למריחה על תשתית נקייה ויבשה. ניתן לשכבה ראשונה נספגת להוסיף מעט פיגמנט לקבלת גוון ליופי וטשטוש כתמים.

      

בידוד תרמי טרמוסיל 200 חיסכון באנרגיה בבנייה ירוקה

חיסכון באנרגיה במבנה החוליה החסרה בבנייה ירוקה – צבע מבודד תרמי – טרמוסיל 200.

בידוד תרמי טרמוסיל 200 חיסכון באנרגיה בבנייה ירוקה

בעידן החדש – "הירוק" , הבנייה המודרנית נאלצת לשנות מנהגים רבים מהעבר ולבנות מבנים "ירוקים" (Green Building) החוסכים באנרגיה. בנייה הבאה לידי ביטוי בשימוש בחומרים ידידותיים לסביבה שיאפשרו חיסכון מקסימלי באנרגיה. מענה בידודי על הקירות והגגות לחום בקיץ ולקור בחורף הינו ארגומנט ראשון במעלה לחסכון באנרגיה.

תאור הפתרונות הקיימים כיום בשוק  וזיהוי החוליה החסרה – צבע מבודד תרמי.

בישראל, צריכת החשמל במבנים נאמדת בכ- 70% מתפוקת החשמל, שהיא כ- 40% מסך האנרגיה הראשונית. חלק ניכר מצריכת האנרגיה במבנים אלה הוא תולדה של שימוש באמצעים מכאניים לחימום, לקירור ולהארת חללים במבנים משימושים שונים ובתוכם מבני משרדים, מבני חינוך, מוסדות בריאות, מבני תיירות ומבני ציבור.

כמו כן נמצא כי כ- 30% מצריכת החשמל בבתי מגורים בישראל משמשים להפעלת אמצעים מכאניים לחימום ולקירור חללים, מקורם של עוד כ- 14% בהארת חללים באמצעות תאורה מלאכותית . כך יוצא, שאף על פי שאחד מתפקידיו העיקריים של בניין המגורים הוא לייצר תנאי מחיה נוחים לדייריו, אנו נזקקים לעתים קרובות מדי לאמצעים מכאניים כדי ליצור תנאי נוחות כאלה. לדוגמה, אנו משתמשים במזגנים למיזוג החלל ולעתים אף לאוורורו, בתאורה מלאכותית להארתו, ובתנורי גז או נפט להסקתו. ניתן לחסוך חלק ניכר מצריכת אנרגיה זו על ידי אימוץ העקרונות לתכנון ביו-אקלימי, ותרומתינו הצנועה לכך – צבע מבודד תרמי "טרמוסיל 200" אשר יקטין הוצאות אלו.

טרמוסיל 200 דנבר צבעים www.denber-paints.co.il

טרמוסיל 200 דנבר צבעים www.denber-paints.co.il

סקר אשר נערך בקרב לקוחות פוטנציאלים מעלה כי הלקוחות מעוניינים בדרך פשוטה לחסוך בהוצאות החשמל / אנרגיה בבית, פתרון של צבע מבודד תרמי על קירות הבית (פנימיים ו/או חיצוניים) יכול לגרום להורדה משמעותית של הפרשי הטמפרטורה (לפחות 10 מעלות), הפתרון קל ליישום, במהירות גבוהה מאוד ובעלות נמוכה יחסית.

חיסכון באנרגיה במבנה: להלן רשימת  אפשרויות שונות אשר משתתפות בחיסכון אנרגטי במבנה,  האפשרויות מחולקות לבנייה חדשה ובנייה קיימת.

בנייה חדשה:

 • חשמל – הפעלת מכשירים על פי הוראה מרחוק או תזמון קבוע.
 • תאורה – תאורה (מלאכותית/טבעית).
 • מים – חימום סולארי, טיפול לשיפור איכות המים המשומשים לצורך השקיית עציצים וגינה.
 • מיזוג אוויר – הפעלה ובקרה אוטומטית.
 • קירות וחלונות.
 • תכנון בניין – המשתמש באיורור טבעי ותאורה טבעית.

 בנייה קיימת:

 • בידוד על קירות הבית – פנימיים ו/או חיצוניים.
 • תאורה חסכונית – לד (חסכוני בחשמל וממעט בפליטת אנרגי).

אילוצים נדרשים: רשימת האילוצים שלהלן הנה המינימום הנדרש מהפתרון כדי שיעמוד בתחרות עם פתרונות קיימים בשוק. אי עמידה באילוצים אלו גורעת באופן משמעותי מהאטרקטיביות של הפתרון.

 • שלא ישנה את הרגלי החיים, באופן שלילי. אין לדרוש מהלקוחות להתרגל לפתרון – על הפתרון להשתלב בסגנון החיים של הלקוח.
 • שלא יידרוש התקנה הרסנית. על הפתרון להשתלב בבניין קיים תוך פגיעה מינימלית באסתטיקה של הבית.
 • עלות סבירה (לאדם מן הישוב).
 • התקנה על ידי מומחה או על ידי המשתמש.
 • תחזוקה פשוטה וזולה.
 • עמידה בתקינה (בטיחות וכו').
 • אמינות.

ניתוח צרכי הלקוח: להלן רשימה של צרכים שהועלו ע"י לקוחות פוטנציאלים דרך סקרים בע"פ:

 • זול ליישום.
 • פשוט ליישום.

פירוט הטכנולוגיות הקיימות בשוק: להלן רשימת טכנולוגיות בידוד הקיימות כיום בשוק, עפ"י חלוקה לשלוש קבוצות:

 • לוחות בידוד קשיחים
 • לוחות בידוד גמישים / קצפים
 • טיח תרמי / תוספים לצבעים תרמיים

בידוד תרמי – שיטה לבדיקת מוליכות תרמית של חומרים: תקן ישראלי 5450 קובע שיטת בדיקה המגדירה שימוש בשיטת לוח החימום מוגן, למדידת מעבר חום במצב קבוע, באמצעות דוגמאות בדיקה העשויות לוחות שטוחים, ואת חישוב תכונות העברת החום שלהן. שיטה זו היא שיטת מדידה בסיסית של תכונות העברת החום, מאחר שנדרשות מדידות של אורך (עובי הדגם), טמפרטורה והספק חשמלי בלבד. התקן מאוגוסט 2007, גליון תיקון מספר 1 מאפריל 2016.

מהם היישומים לצבע מבודד? היישומים עבור צבע מבודד הם כאשר אין צורך בערכי בידוד גבוהים במיוחד ושכבות בידוד דקות מספיקות. זה בעיקר במקרה של קירות הבית, הגג, משטחי מתכת – איסכורית, שאינם מבודדים כרגע, כאן כמה המילימטרים הראשונים של בידוד מספקים את החיסכון האנרגטי (יחסית) הגבוה ביותר וזמן ההחזר הוא המהיר ביותר. ליישומים אלה היתרונות של ציפוי מבודד בהשוואה לחומר בידוד מסורתי הם היישום המהיר והקל יותר (במיוחד בגיאומטריות מורכבות כגון פח/קלנטות בטון/אסבסט גלי בגגות/קירות), החוסן המכני הטוב יותר והעמידות הגבוהה יותר ללחות. בידוד מסורתי עבה בעובי כמה ס"מ איננו נחוץ, לא אפשרי, יקר מדי להתקנה או שיש לו בעיות עם לחות / קורוזיה.

קל להתקנה – ציפוי נגד עיבוי; ניתן להפחית משמעותית את היווצרות העיבוי על משטחים קרים על ידי ציפוי דק יחסית.

בידוד בסביבה לחה; בגלל ההידרופוביות שלהם, ביצועי הבידוד של הצבע המבודד כמעט ולא מתקלקלים עקב לחות, בעוד שחומרי בידוד מסורתיים כמו צמר סלעים מאבדים את ביצועי הבידוד שלהם כשהם נרטבים.

הפחתת קורוזיה בבידוד; הציפוי מבטל את יכולת האיסוף של לחות על מצע מתחת לצבע המבודד ולכן מפחית את ההסתברות לקורוזיה תחת בהצבע.

 • יישומים של בידוד תרמי לגג (כולל גגות עם יריעות ביטומניות וגגות איסכורית) – החומר גם אוטם, לבן ומחזיר 75-85% מקרינת השמש (מעולה על יריעות ביטומניות שחורות הקיימות בכל גג בטון) ומבודד אותן עת גוון שחור של היריעות אוגר חום, לבן לעומתו דוחה חום.
 • בגגות איסכורית– פח דק המעביר כל החום ויוצר אווירה חמה בלתי נסבלת, כאן החומר כבר בשכבה דקה ייתן בידוד משמעותי, גם הצורה הגלית של הגג אינה מהווה בעיה כי החומר למריחה על כל תשתית צורנית וזה יתרונו האדיר כי עם קלקר לא ניתן לצפות גג כזה בשל הבליטות של האיסכורית וגם כי להצמידו צריך לקדוח חורי ברגים שבהמשך יהיו דרכם נזילות.
 • חדרי קרור והקפאה – עם תרמוסיל פוליפלקס אפשר ליישם שכבת בידוד דקה יחסית על רצפה קיימת, מה שיאפשר כניסה ויציאה נוחים ללא הפרשי גובה, שימוש ברצפת קלקר במקרה כזה אינו אפשרי מכמה סיבות: הקלקר לא יעמוד במשקל המסע של מלגזות למשל ויישחק מהר מאוד, כמו כן הוא יגרום להפרש גובה שיקשה על כניסת ויציאת המלגזות ויכול לגרום להפיכת עגלות עם תכולתם.
 • קירות פנים הבית – לא הגיוני להדביק פלטות קלקר עבות על קירות פנימייים, כאן עדיף להשתמש בצבע מבודד.

בית שקירותיו מצופים בצבע טרמוסיל 200 – בבדיקת אינפרא נפלט חום רק דרך פתחים שאינם צבועים בצבע מבודד.

טרמוסיל 200 דנבר צבעים www.denber-paints.co.il

טרמוסיל 200 דנבר צבעים www.denber-paints.co.il

בדיקה ויזואלית נוספת: 3 פחיות בהן מים רותחים רואים את ההבדל ברמת הבידוד. פחית מימין ללא ציפוי בטרמוסיל 200. פחית באמצע שכבה אחת של צבע טרמוסיל 200 במברשת – כ 100 מיקרון יבש, פחית משמאל – 3 שכבות של צבע טרמוסיל 200 – כ 300 מיקרון יבש.

טרמוסיל 200 דנבר צבעים www.denber-paints.co.il

טרמוסיל 200 דנבר צבעים www.denber-paints.co.il

מאמר מקוצר זה נכתב ע"י דר' בלן יבגניה מחב' דנבר צבעים וציפויים ישראל בע"מ. למאמר המלא ועבודת המחקר ניתן לפנות במייל: denber@bezeqint.net או בטל: 050-3551551

מפרט ביצוע ציפוי גמיש נגד החלקה לרצפת בטון מצופה PVC

מפרט ביצוע ציפוי גמיש נגד החלקה לרצפת בטון מצופה PVC

המפרט בן 3 עמודים. עודכן ביום 24 ליוני  2020 …………………………………………………………………………………………………………….

מפרט ציפוי גמיש נגד החלקה לרצפת בטון מצופה PVC דנבר צבעים

מפרט ציפוי גמיש נגד החלקה לרצפת בטון מצופה PVC דנבר צבעים

מבוא:

נדרש מערכת ביצוע ציפוי עמיד שחיקה ועמיד UV מחוספס גמיש לתנועה מרובה של הולכי רגל. הציפוי יתבצע לאחר קילוף ה PVC ניקוי יסודי, טיפול נאות בסדקים ובתפרי התפשטות. הציפוי יהיה חלק ומחוספס. הציפוי המתאים הינו ציפוי מונוליטי פוליאוריטני רב עובי מתפלס עמיד UV , על שכבת פריימר חודר לבטון, ובעובי 2 מ"מ לעמידות שחיקה ושכבת הגנת UV עליונה מחוספסת למניעת החלקה. שכבת היציקה של 2 מ"מ ו/או יותר תבוצע ביציקה אחת עבה.

הכנת שטח:

 • הסרת ציפוי ה PVC , הסרת הדבק בהמסה עם מדלל לריכוך וקילוף ו/או ליטוש יהלום בוואקום עמוק עד קבלת משטח בטון נקי ולבן נקי ממזהמים.
 • לחות הבטון המותרת פחותה מ 4% בדיקה עם מד לחות עם פינים חודרים לבטון.
 • במידה ויש חדירת שומנים לבטון – פיזור אמולגטור אל שמן N "ליניקת השומן" ושטיפה במים עד שמפסיק לצאת קצף. לאחר ייבוש מלא (לחות פחותה מ 4% בדיקה עם מד לחות עם פינים חודרים לבטון) –ליטוש קל נוסף.
 • תפרי התפשטות – הסרת כל איטום קודם קיים אחר. ליטוש יהלום משני צידי התפר וליטוש שפתי התפר כולל חדירה לתוך התפר לעומק של עד פי שניים מרוחב התפר. שאיבת ואקום קפדנית.

ליטוש ושאיבה:

 • עד קבלת משטח לבן ונקי.
 • שאיבת יסודית ופינוי האבק.
 • בזמן הליטוש המכונה חייבת להיות מחוברת למערכת שאיבת אבק, והעובד בליטוש חייב לחבוש משקפי מגן, אטמי אוזניים ומסיכת אבק. חובה ליטוש איכותי של כל שטחי הבטון עד קבלת בטון לבן (בהיר מאוד) . שאיבת ואקום קפדנית.

שכבת פריימר:

 • ערבב חלק א' + חלק ב' היטב עם בוחש חשמלי עד קבלת תמיסה אחידה.
 • מריחת שכבת אפוקסידן פלור פריימר 1 ליטר ל 5 מ"ר בטון. 200 מיקרון עובי. ניתן עם רולר/ מגב.

 יציקת גראוט ומילוי תפרי התפשטות :

 • במידה וקיימות "קרחות" ברצפה\חורים גדולים יש למלא הפרשי גובה עם גראוט אפוקסי תלת רכיבי (בסיס+מקשה+מלאן אגריגט בגדלים שונים).
 • יש לבצע ליטוש יהלום עמוק בחורים/קרחות עד קבלת בטון לבן ונקי, (לשאוב ולמרוח אפוקסידן פלור פריימר לפני יישום הגראוט).
 • הכנת תערובת גראוט: ערבב חלק א'+ חלק ב' והוסף בזמן הערבוב קוורץ מעורב לתוך הדלי עד קבלת תערובת סמיכה כמו בטון.
 • את התערובת יש לצקת מיד לתוך הקרחות\חורים ולפלס שתי וערב עם מלג' עד קבלת דחיסות מלאה ופילוס לגובה "אפס". 24 שעות ייבוש לפחות.
 • תפרי התפשטותלתפרים גדולים ועמוקים בהם יש סיכוי לנזילת חומר האיטום לקומה מתחת, יש לאטום את שורש התפר עם מסטיק פוליאוריטן (להניח לו להתייבש לפחות 3 שעות) או לחילופין לדחוס פרופיל גיבוי מתאים כך שיישאר עומק למילוי חומר איטום לפחות ברוחב התפר. את יתרת נפח התפר עד גובה "אפס" יש למלא עם שפכטל פוליפלקס 225 דו רכיבי בתוספת אירוסיל/קבוסיל להסמכה עד קבלת תערובת סמיכה ונוחה לעבודה. בתפרי התפשטות מפולסים ניתן לעבוד ללא הסמכה כלל או הסמכה קלה בלבד. לתפרים צרים – ניתן למלא ישירות עם שפכטל פוליפלקס 225 מוסמך היטב, ללא פרופיל גיבוי או מסטיק בשורש התפר. 24 שעות ייבוש לפחות.

מפרט ביצוע ציפוי גמיש נגד החלקה לרצפת בטון מצופה PVC

 יציקת פוליפלקס פלור 225A 100% מוצקים, פוליאוריתן גמיש:

 • את היציקה ניתן לבצע 4-24 שעות לאחר מריחת הפריימר (במידה ולא נדרש בשטח גראוט ליישור) או 24 שעות לאחר מילוי תפרי התפשטות וגראוט. מומלץ לאחר 4 שעות לבדוק דביקות הפריימר ובמידה והינו יבש מספיק כדי להלך עליו, מומלץ להתחיל ביציקה. נקודת הזמן האופטימלית להתחלת היציקה הוא הרגע בו בלחיצה חזקה לא נותרת תביעת אצבע על הפריימר. המתנה של יותר מ 24 שעות עלולה להביא את הפריימר לקושיות גבוהה מדי ומתח פנים כזה שיידחה את שכבת הציפוי העליונה. אז נדרש ריכוך השטח ב MEK ואם עברו 3 ימים ויותר נדרשת שכבת פריימר חדשה נוספת אשר לאחר 4 שעות לערך ניתן להתחיל ביציקה.
 • שכבת פריימר נוספת לאחר הגראוט תמיד מומלצת ותבטיח סגירה סופית של "פורים" פתוחים בבטון אשר לא נסגרו סופית בשכבת הפריימר הראשונה. דבר אשר ימנע תופעת בועות הנובעת מגזים הנפלטים מבטון בלתי אטום לחלוטין. המתן לייבוש 4 שעות או בדיקת טביעת אצבע והחל לצקת.
 • היציקה – טרם התחלת היציקה יש לוודא כי הלחות באוויר נמוכה מהמותר יחסית לחום הסביבתי ביום היציקה. (ראה טבלה ליציקות אופטימליות של ציפויי פוליאוריטן)
 • ערבב פוליפלקס פלור 225A חלק א' 15 ליטר+ חלק ב' 5 ליטר (יחס 3:1) וביחד 20 ליטר. ניתן להוסיף עד שליש מהתערובת (עוד 6-7 ליטר) קמח קוורץ או קוורץ עדין 0.1-0.3 ובתנאי שהלחות שלו נמוכה מ 4% (יש לבדוק ולוודא עם מד לחות קוצים מתאים)
 • שפוך מיד התערובת בפינת השטח לציפוי ופלס עם סרגל שיניים לעובי הנדרש (לפחות 2 מ"מ). הוסף והמשך לצקת קטעים עד להשלמת כ- 2 מטר פס יציקה מהקיר.
 • עבור עם רולר קוצים להוצאת בועות על השטח היצוק.
 • המשך ביציקה שטח נוסף ושוב עם הרולר קוצים וכך הלאה עד גמר היציקה כולה. הקפד על עבודה מהירה ואינטנסיבית ללא הפסקות לשמירה על רצף יציקה עד הגמר.

שכבת חספוס נגד החלקה:

 • לאחר 12-24 שעות ובתנאי שהיציקה התייבשה, הכן תערובת פוליפלקס 225A עם אגריגט עמיד שחיקה בגודל הרצוי לחספוס (מומלץ גודל עד 1.2 מ"מ ולא יותר כדי שלא יבלוט כך שבמכות קלות או שחיקת צמיגים האגריגט יישלף מתוך הציפוי)
 • מרח עם רולר אפוקסי שיער קצר את התערובת על פני השטח לקבלת חספוס אחיד ללא "קרחות".
 • ניתן לחילופין לבצע מריחת שכבת פוליפלקס 225A 5 מ"מ ופיזור הקוורץ ידנית מעל באופן אחיד.
 • או לחילופין לחספוס עדין ודקורטיבי שכבה של דנברגלוס אנטיסליפ

שכבת הגנת UV דנברגלוס בגוון היציקה:

 • לאחר 4-24 שעות ייבוש של שכבת הפוליפלקס 225A המחוספסת, יש ליישם עם עם רולר שכבה אחת של לפחות 100 מיקרון יבש או לרסס באיירלס, 2 שכבות דנברגלוס פלור צבע מגוון של לפחות 50 מיקרון יבש כ"א או אחת של 100 מיקרון.

אזהרה:

 • ציפוי על בטון חדש רק לאחר חודש לפחות להבטחת סיום הליך האשפרה.
 • על בטון לח במידה ולא ניתן לייבש לרמה נדרשת (מחוסר זמן, לחות סביבתית טבעית, אסור לייבש עם כלב גז מטעמי בטיחות) יש ליישם שכבת פריימר אפוקסידן 450 בלבד.

כתב כמויות:

שטח: 2500 מ"ר

 1. אפוקסידן פלור פריימר חודר שקוף: 500 ליטר = 28 דליים 18 ליטר
 2. פוליפלקס 225A – 1.32 ליטר ליציקה + 0.5 ליטר לחספוס = 1.82 ליטר למ"ר (2 ליטר) x 2500 = 5,000 ליטר = 278 דליים 18 ליטר
 3. קמח קוורץ או קוורץ 0.1-0.3, 1.2 ק"ג x 2500 = 3 טון = 120 שקים 0.1-0.3
 4. אגריגט שחיקה 0.8-1.2 מ"מ – 2.5 טון = 100 שק
 5. דנברגלוס פלור – 33 דליים 15 ליטר

 נשמח לעמוד לשרותכם בייעוץ ותמיכה טלפונית:

מפרט ביצוע ציפוי גמיש נגד החלקה לרצפת בטון מצופה PVC

מפרט ביצוע ציפוי גמיש נגד החלקה לרצפת בטון מצופה PVC

תו תקן דנברקריל 4000

תו תקן דנברקריל 4000

תו תקן דנברקריל 4000 דנבר צבעים www.denber-paints.co.il

תו תקן דנברקריל 4000 דנבר צבעים www.denber-paints.co.il

 תו תקן דנברקריל 4000

דנברקריל סופר 4000

נושא תו תקן 1945

..המפרט בן 4 עמודים        מק"ט 135101-18, 136101,                  עודכן ביום 12 אוקטובר 2018 …………………………………………………………………………….…………………………….

צבע אקרילי משובח רחיץ במיוחד לצביעת קירות חוץ\פנים

DENBERCRYL  SUPER 4000

INTERIOR/EXTERIOR ACRYLIC EMULSION PAINT – SUPER WHITE

צבע מגן חלק דקורטיבי לבן מאוד או צבעוני בגוונים עמידים. על בסיס אקרילטים משובחים, לעמידה בתנאי אקלים קשים, רחיץ במיוחד עמיד בקרצוף ומתאים לתנאי חוץ, כמו כן מצוין לצביעה פנימית בהיותו מבודד לחות מעולה ועם זאת צבע "נושם". מתאים גם לצביעת חדרי ילדים.

תכונות:

 • צבע לבן בוהק, גוונים יציבים במבחר גדול.
 • כושר איטום מעולה.
 • נושם ומאפשר מעבר אדים החוצה.
 • כושר הידבקות מעולה לתשתית.
 • כושר כיסוי גבוה.
 • רחיץ מאוד ועמיד בקרצוף.
 • עמיד בתנאי האקלים בארץ.
 • עמיד UV
 • קל ליישום במריחה ובהתזה, ייבוש מהיר.
 • מיוצר ב – 1000 גוונים

שימושים:

 • לצביעת משטחי בטון, טיח, אסבסט, לבנים, גבס ועוד..
 • לייפוי משטחי חוץ ישנים.
 • לצביעה פנימית וחיצונית.
 • בגוון שקוף – לציפוי והגנת אבן טבעית..

נתונים טכניים:.

 • כושר כיסוי תיאורטי– 1 ליטר ל 10-12 מ"ר
 • צמיגות ממוצעת – 7-11   sec   (HAAKE)
 • גמישות – 1 מ"מ (sheen)
 • צפיפות – 1.4-1.5 gm\cm3
 • נוקשות – 3 >Dg (אריקסון)
 • שחיקה – 120 מיקרון – 500 cycles (גרדנר) ASTM
 • עמידות בקרצוף – מינימום 200 מחזורים עפ"י התקן הישראלי 1945
 • רחיצות – 1000 מחזורים
 • % מוצקים בנפח – 60%
 • עובי שכבה מומלץ – 40-60 מיקרון
 • מספר שכבות מומלץ – 2-3

גוון:

 • שקוף, לבן בוהק, גוונים לפי קטלוג דנברקריל סטנדרט.
 • לפי קטלוג 1000 גוונים.

 

תעודת איזו 9001 דנבר צבעים וציפויים ישראל בע"מ

תעודת איזו 9001 דנבר צבעים וציפויים ישראל בע"מ

איזו 9001-2015 תוקף עד 15 מרץ 2022

תעודת ISO 9001-2015 דנבר צבעים www.denber-paints.co.il

תעודת ISO 9001-2015 דנבר צבעים www.denber-paints.co.il

ת"י 9001 ISO הינו תקן ישראלי שהוא תרגום התקן הבינלאומי ISO 9001.

התקן מגדיר דרישות למערכת ניהול איכות. עמידה בדרישות התקן מעידה כי הארגון: 

 • מסוגל לספק באופן עקבי מוצר העומד בדרישות הלקוח ובדרישות תחיקתיות ישימות.
 • חותר להגביר את שביעות רצון לקוחותיו באמצעות יישום אפקטיבי של מערכת ניהול האיכות בארגון.
 • מתן מענה לסיכונים ולהזדמנויות השייכים להקשרו וליעדיו.
 • מיישם תהליכים לשיפור מתמיד של המערכת באמצעות הבטחת התאמה (CONFORMITY) לדרישות הלקוח ולדרישות תחיקתיות ישימות.
 • ת"י 9001 ISO מתאים לכל סוגי הארגונים, ללא תלות בסוג וגודל הארגון ולכל סוגי המוצרים והשירותים. על הארגון להגדיר את התהליכים שיאפשרו עמידה בדרישות וציפיות הלקוח, לאורך זמן.

התקן מתבסס על שבעה עקרונות איכות:

התמקדות בלקוח, מנהיגות העסקת עובדים, גישה תהליכית, שיפור, קבלת החלטות מבוססות ראיות וניהול יחסי גומלין.
התקן עושה שימוש בגישה התהליכית, במחזור תכנון-ביצוע-בדיקה-פעל (PDCA), ובחשיבה מבוססת סיכונים כלליים לבניה של מערכת ניהול איכות מועילה (אפקטיבית).
ארגונים רבים דורשים מספקיהם וקבלני משנה עמידה בדרישות תקן ISO 9001 כתנאי להעסקתם.
נכון לסוף שנת 2017, הותעדו מעל למיליון ארגונים פעילים בכל העולם לפי תקן ISO 9001.
התקן שייך למשפחת תקני 9000 שכלולים בה תקן למונחים (ת"י ISO 9000), דרישות ליישום (ת"י ISO 9001), וניהול להצלחה בת קיימא (ת"י ISO 9004).

התקן מתאים לכל סוגי הארגונים, ללא תלות בסוג וגודל הארגון ולכל סוגי המוצרים והשירותים. על הארגון להגדיר את התהליכים שיאפשרו עמידה בדרישות וציפיות הלקוח, לאורך זמן.

ISO 9001:2015 הוא תקן המגדיר את הדרישות למערכת ניהול איכות בהן הארגון צריך לעמוד. הארגון צריך להוכיח את יכולתו לספק מוצרים העומדים בדרישות לקוח ודרישות תחיקתיות ישימות. שביעות רצון לקוח והשיפור המתמיד גם הם חלק מאבני היסוד של תקן ISO 9001:2015
בבסיס התקן ISO 9001:2015 עקרונות של ניהול האיכות: התמקדות בלקוח, מנהיגות, מעורבות ומחויבות עובדים, גישה תהליכית, שיפור, קבלת החלטות המבוססות על ראיות, ניהול יחסי גומלין.
הגרסה הראשונה של התקן התפרסמה בשנת 1987 מאז היו ארבעה עדכונים בשנים: 1994, 2000, 2008 ו-2015. ISO 9001 הינו תקן בינלאומי הכולל מערכת נהלים והנחיות עבודה להבטחת מערכת ניהול איכות יעילה בארגון, בכל תחום שהוא: תעשיה, שירותים, היי-טק, מנהל ציבורי, חינוך, מזון, חקלאות, בנייה, תחבורה, תשתיות ועוד. ISO 9001 מתמקד בראש ובראשונה ב"ניהול איכות" של השירות ו/או של המוצר, ומגדיר את הדרישות למערכת ניהול איכות. תקן 9001 ISO, תקן איזו, הוא תקן כלל עולמי הדואג לבקרת איכות רציפה ומעניק לארגונים רבים, קטנים כגדולים, את הגושפנקא לכך שהארגון האמור עושה הכל למען שביעות הרצון של לקוחותיו. התקן עבר כמה גלגולים במרוצת השנים עקב מודרניזציה טכנולוגית ופסיכולוגית וכיום אנו משתמשים בתקן 9001 ISO מהדורה 2015.

צבעים ברמה שהקיר לא הכיר

צבעים ברמה שהקיר לא הכיר

אם אתה צבעי קירות מקצועי, חשוב לך לתת עבודה איכותית במהירות וביעילות תוך כמה שפחות זמן ומינימום שכבות צבע לכיסוי הקיר.

דירות לפני מסירה מקבלן הינן שטחי הצביעה הגדולים ביותר לפרוייקט יחיד. הקירות אחרי כל בעלי המקצוע (טייחים, חשמלאים, אינסטלטורים, רצפים, נגרים, אלומיניום וכו') מלאים בתיקוני שפכטל, כיתובים בטוש או עפרון, פסים שחורים, לכלוך וכתמים.

יד ראשונה צריך שכבת צבע עם כיסוי מלא להסתרת כל אלה, כדי שבשנייה כבר נקבל קיר לבן נקי ואחיד.

הצבע כיסוי מלא שכבה אחת ודי יד ראשונה -צבע קיר להלבנה וכיסוי כתמים יעשה את העבודה. לכיסוי כתמים והלבנת הקיר. צבע זה ייחודי בתכולת הפילרים שלו ובכושר הכיסוי שלו בזכותם ומעלים את כל הסימנים מהקירות אשר בדרך כלל מבצבצים מתחת לשכבת הצבע הראשונה. כתמים עיקשים של תיקוני שפכטל בעיקר קשה מאוד להסתיר בצבעים רגילים בשכבה ראשונה.

צבעים ברמה שהקיר לא הכיר, כיסוי מלא שכבה אחת ודי דנבר צבעים www.denber-paints.co.il

צבעים ברמה שהקיר לא הכיר, כיסוי מלא שכבה אחת ודי דנבר צבעים www.denber-paints.co.il

לאחר שהפכנו את הקיר ללבן אטום, ללא סימנים של הפגמים אותם כיסינו עם הצבע "כיסוי מלא שכבה אחת ודי", כל שנותר זה לתת שכבת גמר איכותית לבנה לקבלת קיר מושלם מוכן למסירה.

הצבע דנברקריל 4000 ייתן שכבת גמר אטומה ולבנה בדיוק כפי שאנו רוצים.

צבעים ברמה שהקיר לא הכיר, כיסוי מלא שכבה אחת ודי דנבר צבעים www.denber-paints.co.il

צבעים ברמה שהקיר לא הכיר, כיסוי מלא שכבה אחת ודי דנבר צבעים www.denber-paints.co.il

כך בשתי שכבות יכול צבעי מקצועי לבצע עבודה מהירה ויעילה ולמסור דירות לקבלן תוך חיסכון אדיר בזמן עבודה יקר ובשכבות צבע מיותרות.

מחירים מיוחדים לקבלנים כולל אספקה לשטח.

050-3551551

 

צבע קיר חוץ – איזה צבע נבחר לצביעת קירות הבית? המדריך המלא – מאמר מאת: דר' בלן יבגניה

צבע קיר חוץ – איזה צבע נבחר לצביעת קירות הבית?

המדריך המלא – מאמר מאת: דר' בלן יבגניה

אחת למספר שנים, כל כ – 5 שנים לערך, לאחר החורף הגשום על נזקיו לצבע, ובעיקר באביב או תחילת הקיץ, עולה וחוזר הצורך לחדש ולרענן את מראה קירותיו החיצוניים של הבית אשר דוהים, נסדקים, מתקלפים – שוב ושוב חוזרת השאלה איזה צבע נבחר? מה הכי מתאים? עם איזה מהם נצבע כך שיחזיק יותר שנים, מי מהם יותר עמיד? יהיה יותר רחיץ? יאטום ממעבר גשם? יבודד? ימנע עיבוי ועובש? איזה צבע חוץ נבחר? בסיס טרפנטין או בסיס מים? אולי נלך על שליכט צבעוני? מה עם בחירת גוונים לטעמנו? כיצד נבחר אותם? ובכלל כיצד ניגשים למבצע? איך מכינים את הבית לצביעה? איזה צבעים בוחרים? כיצד צובעים?

נדון כאן, בהבדל המשמעותי, בין צבעי חוץ המוכרים לכולנו: צבעי מים אקריליים, כגון דנברקריל 3000 או דנברקריל 4000,  לצבעי סולבנט אקריליים מסוג דנברטקס סופר ודנברטקס פריימר.

דנברקריל סופר 3000 לבן 101 דנבר צבעים

דנברקריל סופר 3000 לבן 101 דנבר צבעים

דנברקריל סופר 4000 דנבר צבעים

דנברקריל סופר 4000 דנבר צבעים

דנברטקס פריימר לבן יסוד לקירות חוץ דנבר צבעים

דנברטקס פריימר לבן יסוד לקירות חוץ דנבר צבעים

ובכן ההבדל הגדול והחשוב מכולם, הוא ההבדל האדיר בזמן הבליה של צבעי חוץ אלה. צבעי מים אקריליים עמידים לכ – 5 שנים סך הכל. לאחר 5 שנים בשמש ישירה וגשמים כל שנה, צבעים אלה מאבדים כמעט לחלוטין את תכונותיהם המצוינות אשר היו להם בתחילת דרכם: גמישות, אדהזיה (כושר הידבקות לתשתית), לעומתם צבעי סולבנט אקריליים כגון דנברטקס סופר עמידים לפחות 25 שנה בתנאים זהים. ראו אחד ממכתבי התודה והערכה:

   

ולכן המלצה ראשונה: אם כבר צובעים קירות חוץ של הבית – הבה נצבע עם דנברטקס.

 1. הכנת הבית לצביעה: יש להרחיק רהיטי גן מהקירות, צמחיה לעטוף בניילון ולהטות הרחק מהקיר. לכסות בניילון או ניר את הרצפה בסמוך לקיר למרחק 2.5 מטר לפחות, להצמיד עם ניר דבק. לכסות בניר דבק וניילון – משקופי חלונות ודלתות, וכן את החלונות והדלתות, מסתורי כביסה, מזגנים, צנרת, מרזבים, תאורת חוץ, מצלמות אבטחה וכו'
 2.  הכנת הקירות לצביעה: הסרת צבע רופף בגירוד וליטוש, שטיפת לחץ גבוה להסרת כל אבק ולכלוך, טיפול בסדקים נימיים – הרחבה והעמקה, מריחת שכבת פוליפלקס פריימר בסדקים, ומריחת שפכטל חוץ מתאים מסוג דנברשפכטל גמיש אקרילי, לסדקים קונסטרוקטיביים גדולים מ 3 מ"מ נשתמש במסטיק מסוג פוליפלקס מסטיק פוליאוריתני גמיש בנקניק 600 גרם, נעמיק ונרחיב את הסדק, ננקה אבק, נמרח פנימה דנברטקס פריימר, נמתין 24 שעות לייבוש, נמלא עם פוליפלקס מסטיק ונצמיד תחבושת לפני השטח של הסדק למניעת פתיחת הסדק מחדש. הכנת הקירות הוא אחד השלבים החשובים ביותר בתהליך העבודה – הכנה נכונה של הקירות תהווה יסוד איתן לצבע או לציפוי, אשר יחזיקו מעמד שנים ארוכות יותר, תוביל לא רק לתוצאה טובה יותר אלא גם להרבה פחות עבודת ניקיון קשה בסוף העבודה. הכנה לא נכונה של הקירות תגרום בהמשך לסדקים בצבע וקילופים וזאת תוך זמן קצר יחסית.
שפכטל קירות דנברשפכטל דנבר צבעים

שפכטל קירות דנברשפכטל דנבר צבעים

צבע קיר חוץ – איזה צבע נבחר לצביעת קירות הבית? המדריך המלא – מאמר מאת: דר' בלן יבגניה

3.   צביעת קירות חוץ: לאחר גמר הכנת הקירות לצביעה, יש למרוח שכבת צבע יסוד. שימוש ביסוד מסוג דנברטקס פריימר יוצר שכבת יסוד הכי חזקה בקטגוריה של צבעי יסוד לקירות חוץ ובנוסף זהו צבע אוטם, היודע לחדור לסדקים נימיים למלא אותם ולמנוע מעבר מי גשם. ניתן להשתמש בצבעי יסוד לקירות חוץ לדרישות עמידות פחות מחמירות מסוג דנברול סופר על בסיס מים. אך כבכל מבנה ליסודות המבנה חשיבות ראשונה במעלה, כך גם בצבע. חשיבות היסוד הנכון עולה על חשיבות הצבע או הציפוי העליון, אותם ניתן לחדש בקלות יחסית.

להלן 4 אפשרויות לשכבת הגמר:

 • צבע דנברקריל 4000 צבע אקרילי חלק, רחיץ בעל תו תקן, לדילול במים עמיד בתנאי חוץ. מיוצר בשלל גוונים מכל קטלוג של כל חברה. נח ליישום, ללא ריח, עמיד בתנאי בלייה של 5 שנים לפחות.
 • צבע דנברטקס סופר – צבע חלק אקרילי סולבנטי לדילול בטרפנטין, גמיש, עמיד מצוין בתנאי חוץ, מיוצר בשלל גוונים, מכל קטלוג, בלייה של 25 שנים לפחות.
 • ציפוי חלק או מגורען סופרפלקס קיר גמיש, אקרילי בסיס מים. מגשר על סדקים קיימים וכאלה שיתפתחו בהמשך.
 • ציפוי שליכט צבעוני – ציפוי גמיש דקורטיבי בשלל גוונים ובמספר טקסטורות מעדינה לגסה. מאוד פופולרי בשנים האחרונות. מומלץ בגמר הציפוי ולאחר התייבשותו לצפותו ב סילוקסן 290 לאיטום ומניעת חדירת מי גשמים הפוגעים בציפוי, גורמים להתפוררותו ולמעבר מי גשם דרכו.

           4.  קירות חוץ בבניינים בקרבת הים: בניינים בקרבת הים סובלים מקורוזיה קשה מהאווירה המלוחה של מי הים. בבניינים אלה ניתן לראות החלדה של ברזל הזיון הגורמת להתנפחותו ולסדיקה ושבירה והתפוררות של הבטון. לכן בשלב ראשון יש לבצע שיקום בטונים. יש לחשוף ברזל זיון, לחצוב בבטון עד 5 ס"מ ברזל נקי מחלודה מכל צד, ללטש היטב את הברזל, למרוח את הברזל בשכבת יסוד אפוקסי אפוקסידן אנטירוסט ממיר חלודה, שכבת הגנה בריירית עם אפוקסי סולקוט אלומיניום, לסגור מקומית חלקים קטנים עם אפוקסידן שפכטל וחלקים גדולים לטייח וליישר את הקיר/העמוד. בגמר אשפרה כ 28 יום במידה ובוצע טיוח צמנטי, יש למרוח יסוד אפוקסידן פלור פריימר, יסוד שקוף חודר החודר לתשתית יוצר "שורשים" ומחזק את התשתית. סדקים יש להרחיב ולמלא בפוליפלקס מסטיק. שכבת גמר לבניינים אלה היא דנברגלוס אקרילי, צבע העמיד במליחות חריגה של מי ים לעשרות שנים.

יסוד חודר לבטון פריימר אפוקסי

אפוקסי אפוקסידן פלור יסוד פריימר חודר דנבר צבעים

דנברגלוס אקרילי צבע גלזורה לקירות חוץ דנבר צבעים

דנברגלוס אקרילי צבע גלזורה לקירות חוץ דנבר צבעים

צבע קיר חוץ – איזה צבע נבחר לצביעת קירות הבית? המדריך המלא – מאמר מאת: דר' בלן יבגניה

-בהצלחה-

צבע קיר פנים איזה צבע נבחר לצביעת קירות הבית?

צבע קיר פנים איזה צבע נבחר לצביעת קירות הבית?

המדריך המלא – מאמר מאת: דר' בלן יבגניה

אחת למספר שנים, או כל שנה לפני חג הפסח, עולה וחוזר הצורך לחדש ולרענן את מראה קירות הבית הפנימיים – שוב ושוב חוזרת השאלה איזה צבע נבחר? מה הכי מתאים? עם איזה מהם נצבע את קירות הסלון וחדרי השינה? מה עם התקרות? ובאמבטיה עם כל הלחות? ובמטבח? מה עם בחירת גוונים לטעמנו? כיצד נבחר אותם? ובכלל כיצד ניגשים למבצע? איך מכינים את הבית לצביעה? איזה צבעים בוחרים? כיצד צובעים?

מניפת גוונים לצבעי קיר www.denber-paints.co.il

מניפת גוונים לצבעי קיר www.denber-paints.co.il

צבע קיר פנים איזה צבע נבחר לצביעת קירות הבית?

 1. הכנת הבית לצביעה: יש להרחיק רהיטים מהקירות למרכז החדר ולכסותם בניילון. לכסות בניילון או ניר את הרצפה בסמוך לקיר למרחק 1.5 מטר לפחות, להצמיד עם ניר דבק. להסיר כל חפץ תלוי על הקירות: תמונות, ציורים, טלוויזיה, רמקולים, מזכרות וכו' לכסות בניר דבק וניילון – פנלים, משקופים, חלונות, דלתות, שקעי ומפסקי חשמל לפרק מסגרות ולכסות בזהירות עם מסקינגטייפ למניעת מגע חלילה, ריהוט קבוע כארונות קיר, אמבטיה ומטבח וכו'. יש להסיר מסמרים וברגים ודיבלים בולטים לאפשר צביעה רציפה עם רולר. לעטוף בניילון מנורות תקרה וקיר כך שלא יהיה מגע ישיר בין המנורה המתחממת לניילון. בזהירות רבה -הסרת כל חלקי הפלסטיק החיצוניים של מפסקי החשמל ושקעי החשמל ועטיפת הנותר בניר דבק קל להסרה.
 2. הכנת הקירות לצביעה: יש לעבור עם מטלית לחה על הקירות להסרת אבק, הסרת צבע רופף בגירוד וליטוש ניר זכוכית, הסרת אבק, שכבת יסוד מקשר מתאים וחזק מסוג דנברול, שפכטל מתאים מסוג דנברשפכטל אמריקאי למילוי חורים מקידוחים ומסמרים, יישור שקעים ולתיקון פינות קיר שבורות, טיפול בסדקים נימיים – הרחבה והעמקה ומילוי בדנברשפכטל אמריקאי, לסדקים קונסטרוקטיביים העולים על 3 מ"מ נשתמש בדנברשפכטל גמיש אקרילי, גמיש ורב עובי, ולסדקים גדולים נוסיף תחבושת למניעת היסדקות מחדש,זהו אחד השלבים החשובים ביותר בתהליך העבודה – הכנה נכונה של הקירות תהווה יסוד איתן לצבע, אשר יחזיק שנים רבות יותר, תוביל לא רק לתוצאה טובה יותר אלא גם להרבה פחות עבודת ניקיון קשה בסוף העבודה. הכנה לא נכונה של הקירות תגרום בהמשך לסדקים בצבע וקילופים וזאת תוך זמן קצר יחסית.

דנברול יסוד לקיר לפני צבע דנבר צבעים www.denber-paints.co.il דנברשפכטל

 1. קירות עם עובש: עובש נגרם מעיבוי הנובע מבידוד חסר של הקיר או מחדירת מי גשם מהקיר החיצוני עליו מופיע העובש. למניעת חדירת מי גשם מהקיר יש למרוח על הקיר החיצוני סילר דוחה מים סילוקסן 290 בשתי שכבות לפחות להבטחת איטום הקיר מחדירת מי גשם. את העובש בקיר הפנימי נסיר בגירוד שפכטל תחילה, אח"כ שפשוף עם סקוטש טבול באקונומיקה, ויש למרוח את אזור העובש בתמיסת אנטיפונגוס למשך 24 שעות. לשטוף במים ולצבוע שכבה ראשונה בצבע בקטרינול.

   

 1. צביעת התיקרה: הכנות לצביעה כפי סעיף 1 והכנת שטח כפי סעיף 2 לעיל. לתקרות מומלץ לצבוע בצבע מסוג דנברסיד, צבע לבן "נושם" אשר אינו צריך להיות בעל תכונות מעבר כגון רחיצות ועמידות שחיקה היות ואינו נגיש למגע כפי הקירות. מומלץ לצבוע 2 שכבות. במידה ויש צורך בבידוד תרמי לדיירי קומה אחרונה ניתן לצבוע 2-3 שכבות טרמוסיל 200 לבידוד תרמי מחום הקיץ או קור החורף. ולדיירי קומות ביניים הסובלים מרעש גרירת רהיטים או רגליים מהשכן מעל, טרמוסיל 200 ייתן בידוד אקוסטי שיקטין רעשים אלה. היישום כצבע רגיל ומייתר את הצביעה בדנברסיד.

            

צביעת הקירות:

 1. צביעת קירות חדר אמבטיה: האמבטיה הינה אזור עתיר לחות בו יש צורך לוודא כי הקירות יהיו "נושמים" כדי לאפשר לפלוט ולאדות את הלחות הנספגת בהם, וכן אנטיבקטריאליים כדי שלא יתפתחו בהם פטריות העובש המתפתחות באווירה לחה בלבד. ניתן לצבוע קירות ותקרת חדר האמבטיה בצבע אקרילי עמיד בלחות מוגברת מסוג בקטרינול שהינו צבע "נושם" וגם אנטיבקטריאלי ומונע התפתחות עובש. צבע שנבדק בקטריאלית במעבדה בינלאומית באנגליה ויש לו אישור לעוצמת עמידותו במניעת התפתחות בקטריות – הוא אותו עובש שנוצר בחדרים לחים.
 2. קירות אמבטיה הבאים במגע ישיר עם מי הרחצה: קירות אלה שטחם קטן ואותם מומלץ לצבוע בשכבת יסוד אפוקסי מסוג "אפוקסידן פלור פריימר" יסוד אפוקסי חודר ועמיד במים. ושכבה עליונה "אפוקסידן דנגל" בגוון הרצוי. צבע חיצוני זה הינו אפוקסי מיוחד עמיד מתחת למים לבריכות שחיה ומאגרי מים. מערכת זו של יסוד ועליון הינה המתאימה ביותר לצביעת קירות חדר הרחצה, ניתן ליישם על קרמיקה ישנה אך יש ללטשה היטב קודם ולשאוב היטב אבק. פוגות יש למלא טרם הצביעה והליטוש ב"שפכטל פוליפלקס"
 3. צביעת קירות הבית: את הקירות הפנימיים של הבית מומלץ לצבוע בצבע אקרילי משובח מסוג "דנברקריל 4000" עם תו תקן רישמי של מכון התקנים הישראלי. הצבע "נושם" עמיד ברחיצה וקרצוף על פי התקן. צבע על בסיס מים נח לשימוש וידידותי למשתמש בעל רמת כיסוי גבוהה במיוחד. ניתן לצבוע בגוון לבן או בכל גוון מכל מניפת גוונים הקיימת בשוק לפי המספר במניפה.

       

במקרים רבים הגוון שתבחרו מהמניפה יראה אחרת על קירות הבית, לכן אם הבחירה היא בגוונים פסטליים בהירים ואין החלטה ברורה על גוון רצוי אלא רוצים לבד לגוון בבית על הקירות בפועל, עד שמגיעים לגוון הרצוי, ניתן לרכוש מגוונים מסוג "פורמולה 2000" איתם ניתן להגיע לכל גוון פסטל רצוי. ניתן להוסיף אדום לקבלת קיר ורוד, או אוקר לקבלת גוון שמנת, או שחור לקבלת אפרפר, או כחול ואדום לקבלת סגול בהיר וכו'  וכו'…….יש ליישם לפחות 2 שכבות צבע לקבלת משטח אחיד חלק ויפה.

 1. ציוד צביעה: פינות בין קירות ובין קירות ותקרה יש לצבוע עם מברשת שיער ארוך ורך, לצביעת התקרה יש להשתמש במוט טלסקופי קטן כדי לא לצבוע מעל הראש ולספוג טיפות צבע על הראש, מומלץ לצבוע לרוחב ולא לאורך מטעמי נוחיות והקלה לידיים, לצוואר ולכתפיים. את הקירות מומלץ להשתמש ברולר איכותי עם שיער פייבר ארוך או בינוני ועם מגש צבע מתאים להקטנת אפשרויות טפטוף של עודף צבע ברולר ונזילות צבע על הקיר. ניתן גם לצבוע עם פד.

   

 1. אפקטים עיצוב ודקורציה: ניתן לשלב גוונים בצביעת קירות החדרים, בסלון ובחדרים ניתן לבחור קיר אחד בגוון עמוק יותר מהאחרים, שילוב זה מוסיף יופי ונראות לאותו חדר, שובר מונוטוניות ומראה משעמם של קירות זהים ולבנים למשל. להגברת "חמימות האווירה" ניתן לצבוע קיר זה בגוונים "חמים" מבוססי אדום, חום/קרמל, ירוק, כתום וצהוב כגון בורדו, בייג'/קרם כהה/מדיום, (גווני קפה וקקאו בבתי קפה למשל), אלה מתאימים יותר לחדר שינה הורים ופינת אוכל, אווירה שגם מעודדת את התיאבון. לאווירה "קרה" יותר כגון שירותים, מקלחות, – ניתן לבחור גוונים מבוססי כחול, אפור, סילבר וסגול, הכל עניין של טעם אישי והתאמת הגוונים לאווירה רצויה ולפריטי ריהוט בחדרים הנצבעים.

צבע קיר פנים איזה צבע נבחר לצביעת קירות הבית?

קיר מרכזי עליו מותקנת הטלוויזיה למשל ניתן לצפות בשליכט צבעוני דקורטיבי ואף בתוספת נצנצים לאוהבי הג'אנר. ניתן גם לשלב צבע זהב וכסף מתכתי בעדינות ובטעם בסלון הבית. צבע מטאלי לאחד הקירות מוסיף יוקרה למראה הסלון. לחדרי שינה ובעיקר לחדרי ילדים, יש לבחור בגוונים רכים ונעימים למניעת אווירה רועשת וצעקנית. לאוהבי גוון הבטון, ניתן לשלב גם קירות בגוון זה ומריחת שכבה שניה עם מלג' ספוג בתנועות מעגליות. ניתן לבצע אפקט ווש על אחד הקירות ע"י סריקת הצבע באלכסון או אלכסונים לפי הטעם והטקסטורה רצויה.

זכרו: צבעים בהירים "מגדילים" את החדר למראית עין, צבעים כהים הפוך, מקטינים. לכן חשוב לבחור גווני צבעים ועומקם בזהירות שלא לפגום בנראות שתרצו לקבל בתום הצביעה. קל מאוד להתאכזב מבחירה לא נכונה, אך מה שטוב שצבעי מים אקריליים מסוג דנברקריל 4000 ניתן מיד לצבוע שכבה חדשה בגוון הרצוי ולתקן את הטעות.

   

    צבע קיר פנים איזה צבע נבחר לצביעת קירות הבית?                        

-בהצלחה-

פוליאוריטן חומר האיטום וציפוי רצפות היעיל ביותר

פוליאוריטן – חומר האיטום וציפוי רצפות היעיל ביותר

פוליאוריטן חומר האיטום וציפוי רצפות היעיל ביותר, קשיח או גמיש חזק מאפוקסי לעמידות שחיקה ולעמידות לאורך שנים, לאיטום וציפוי גגות, רצפות וחדרי הקפאה

פוליאוריטן חומר האיטום וציפוי רצפות היעיל ביותר, קשיח או גמיש חזק מאפוקסי לעמידות שחיקה ולעמידות לאורך שנים, לאיטום וציפוי גגות, רצפות וחדרי הקפאה

ציפוי פוליאוריטן ועבודות איטום – מקצועיות מעל הכל

דנבר פרויקטים ב.א. בע"מ מציעה קשת רחבה של פתרונות איטום איכותיים עבור השוק העסקי והמוסדי. לרשות החברה צוותי עבודה מיומנים, בעלי ניסיון בביצוע של עבודות איטום וציפוי מורכבות, לרבות עבודות בגבהים. כמו כן מנוסה החברה בביצוע פרויקטים בהיקף נרחב.
ציפוי רצפה בפוליאוריתן דנברגלוס פלור 100% מוצקים, עמיד שחיקה יותר מכל אפוקסי לציפוי רצפות.
החברה מתמחה בביצוע עבודות איטום וציפוי בפוליאוריטן – חומר איטום מתקדם ואיכותי ביותר, המשמש כיום לביצוע עבודות במבנים ובמוסדות קטנים וגדולים כאחד. השימוש בפוליאוריטן נפוץ במיוחד במבנים מוסדיים ובמבני עסקים בכל תחומי המשק: בתי חולים, מרכזי קניות, מפעלים ועוד. כיוון שנזילות עלולות לגרום לגופים אלה נזקים נרחבים, שיטת האיטום באמצעות פוליאוריטן הינה הבחירה הטבעית עבורם. ראה: דנברסיל 1, דנברסיל 2, סילוקסן 290

לשיחת ייעוץ חינם צור קשר – 050-3551551  או   072-3101468

כל עבודות החברה מבוצעות בפיקוח מנהל עבודה מורשה מטעם משרד העבודה, עובדי החברה בעלי תעודות הסמכה לעבודות גובה, תעודות ממונה בטיחות ואוטם מורשה מטעם מכון התקנים. כמו כן, מספקת החברה אחריות וביטוח לכל עובדיה ולכל עבודותיה בכל עבודה. כמו כן, על מנת להבטיח את שביעות רצונם של הלקוחות לאורך שנים ארוכות, מומחי החברה מקפידים להתאים את מערכת האיטום לכל אתר ואתר, תוך התחשבות במשתנים שונים, כגון מקדמי התפשטות והתארכות, צפי לבעיות איטום ושחיקה ייחודיים ועוד.

בין שירותי החברה בתחום הפוליאוריטן:

שיפוץ וצביעת חזיתות מבנים דנבר www.denber-paints.co.il

שיפוץ וצביעת חזיתות מבנים דנבר www.denber-paints.co.il

פוליאוריטן חומר פולימרי ייחודי מדהים בגמישותו ובקשיחותו, במיגוון אפשרויות ייצור, שיכול לבוא בצורת: צבעים, נוזלי יציקה ומריחה, משחות סמיכות במאות ואלפי יישומים במגוון תחומיםפוליאוריטן יכול להיות קשה כמו פלדה (יותר מאפוקסי), ניתן למעיכה כמו ריפוד מספוג, מגן ושומר כמו לכהקופצני כמו גלגלי גומי או דביק כמו דבק.

פוליאוריטן- מאז ועד היום:

מאז המצאת הפוליאוריטן משנות ה- 40, הוא משמש ליצור מגוון מוצרים, מצעצועים לתינוקות וילדים, ספוגים למזרונים, כסאות, חומרי איטום במריחה לסדקים ותפרי התפשטות, התזה לאיטום גגות או בהזרקה לסדקים בקירות לאיטום גגות ומבנים מפני מים. היות והינו עמיד במים עומדים ואינו מתרכך ומתפרק הינו חומר איטום הטוב ביותר כיום. בנוסף מתאים לשימושים תעופתיים עד לכנפי מטוסים, ציפוי רצפות תעשייתיות ברמה גבוהה. הוא עמיד בשחיקה יותר מכל סוג של אפוקסי קיים וממשיך להיות מתקדם ומודרני יחד עם הטכנולוגיה.
אופן השימוש:

פוליאוריטן זהו חומר שמוגדר כפולימר, מיוצר כחד רכיבי לדבקים ואיטום, לרוב החומר הוא דו רכיבי ועל ידי ערבוב ותגובה בין שני הרכיבים מתקבל המוצר הסופי שיכול להיות קצף רך המגיב עם מים ומתנפח ואוטם, קצף ספוגי המשמש לריפוד, קצף קשיח אחיד המשמש למילוי מרווחים, יציקה גמישה המשמשת לאיטום ו/או לציפוי חדרי קירור, יציקה קשיחה לרצפות עמידה בשריטות וחזקה יותר מאפוקסי. כל אחד עם היתרונות והמגבלות שלו.

יכולות החומר:

כמה מן סוגי הפוליאוריטן מוגדרים כאלסטומרים ויש לו תכונות אלסטיות מצד אחד ועד לקשיח במיוחד מצד שני וכן גמישויות ביניהם והכל לפי הצורך והעניין. קשיח במיוחד – רצפות עליהם נעים כלי רכב ומלגזות, קשיחות ביניים – גלגלים סופגי אנרגיה של עגלות הרמה ועד לכריות שינה רכות עם הזכרון (וויסקו). אנו יכולים לראות פוליאוריטן בכל חדר מהבית ובכל מקום שאנו נמצאים בו.פוליאוריטן למוצרים ספוגיים בין אם נתפר לפי דרישת הלקוח או חומר מדף ניתן להשיג בצפיפויות של 30 – 70 קג"מ עפ"י דרישת הלקוח. כסאות רכב מעוצבים או משענות יד או משענות ראש ניתן לייצר מחומרים אלו וכמובן ברמות קושי שונות באותו תהליך הייצור.

בצפיפויות גבוהות יותר מיוצר "דנברגלוס פלור 100% מוצקים"
של חברת דנבר צבעים וציפויים ישראל בע"מ – היחידה בישראל המייצרת ציפוי רצפות קשיח עמיד בשריטות וכן גמיש לרצפות בחדרי קירור.

סוגי פוליאוריטן:

 • גמישים – חד רכיביים לאיטום גגות ומסטיקים לאיטום סדקים. ציפוי רצפות אולמות ספורט, חניוני רכב עילי, חדרי קירור בעלי הפרשי טמפרטורה, דת"קים למטוסים וכו'
 • קשיחים – פוליאוריטן קשיח בעל מגוון רחב של תכונות, פוליאוריטן זה באיכות גבוהה ובעל קשיות גבוהה. חומרים קשיחים אלו משמשים ברחבי העולם לשימושים כגון: מוצרי ציפוי לרצפות בענף הבנייה, פנים לרכב, מגלשי סקי, פגושים לרכב ועוד..פוליאוריטן זה ניתן ליציקה וצביעה ועמיד בתנאי מזג אויר. השילוב של משקל קל וגמישות יחד עם פני שטח חיצוניים קשים ומעוצבים מאפשר לייצר מוצרים סופגי אנרגיה כמו לוח מכוונים של רכבים או משענות יד וידיות אחיזה.

תכונות החומר:

פני שטח מעוצבים , עמידות לשריטות , עמידות ללחצים מכניים וכימיקלים, עמיד באימפקט שומר על גמישותו גם לאחר לחץ ממושך ולשנים רבות.

לשיחת יעוץ חינם התקשרו והמומחים של דנבר ישמחו לעמוד לרשותכם

050-3551551…….08-9960794

צבע לסירה מדריך צביעה לכלי שיט דנבר צבעים

צבע לסירה מדריך צביעה לכלי שיט דנבר צבעים

מדריך צביעה לכלי שיט 

מדריך זה נועד לצביעת אוניות, ספינות, ספינות דיג, סירות, דוברות, יאכטות, סירות מפרש

 כלי שיט עשויים פלדה

חדשים או במצב הדורש הסרת כל הצבע הקודם

אונית משא לאוניד סובולוב צבועה בצבעי דנבר www.denber-paints.co.il

אונית משא לאוניד סובולוב צבועה בצבעי דנבר www.denber-paints.co.il

אוניה מגרק צבועה בצבעי דנבר www.denber-paints.co.il

אוניה מגרק צבועה בצבעי דנבר www.denber-paints.co.il

הכנת שטח: שטיפת לחץ מים גבוה להסרת כל מלחים ולכלוך. ניקוי חול לדרגה SA-2.5   או ליטוש במברשות פלדה לדרגה ST-3 , פני השטח צריכים להיות נקיים ויבשים מכל אבק, לכלוך, שומן ו/או צבע רופף. כיסוי במסקינג טייפ חלקים שלא לצביעה (מעקות ניקל/כרום, חלקי עץ, האנודות וכו'). יש להימנע מ over-spray בזמן ההתזה הנובע מלחץ גבוה מדי ו/או מרחק התזה גדול מדי ו/או מחוסר במדלל בתערובת.

מערכות הצבע המומלצות לצביעת חלקי כלי השיט לאחר ניקוי חול/ליטוש:

  לשטחים הנמצאים מתחת לקו המים לשטחים הנמצאים מעל קו המים
שכבה ראשונה:

עובי פילם יבש:

זמן ייבוש:

מדלל:

אפוקסידן שיפ פריימר אלומיניום אדום

50 מיקרון

16-24 שעות

מדלל D 4/100

אפוקסידן שיפ פריימר אלומיניום אדום

50 מיקרון

16-24 שעות

מדלל 4/100 D

שכבה שניה:

עובי פילם יבש:

זמן ייבוש:

מדלל:

אפוקסידן שיפ פריימר אפור

80 מיקרון

16-24 שעות

מדלל D 4/100

אפוקסידן שיפ פריימר אפור

80 מיקרון

16-24 שעות

מדלל D 4/100

שכבה שלישית:

עובי פילם יבש:

זמן ייבוש:

מדלל:

אפוקסידן שיפ פריימר אדום

80 מיקרון

16-24 שעות

מדלל D 4/100

אפוקסידן שיפ פריימר אדום

80 מיקרון

16-24 שעות

מדלל D 4/100

שכבה רביעית:

עובי פילם יבש:

זמן ייבוש:

מדלל:

אפוקסידן שיפ פריימר אפור

80 מיקרון

16-24 שעות

מדלל D 4/100

אפוקסידן שיפ פריימר אפור

80 מיקרון

16-24 שעות

מדלל D 4/100

שכבה חמישית:

עובי פילם יבש:

זמן ייבוש:

מדלל:

טוטגום אנטיפאולינג אדום/שחור

100 מיקרון

24 שעות

מדלל D 32

דנברגלוס שיפ לבן/אחר

40 מיקרון

24 שעות

מדלל D11

שכבה שישית:

עובי פילם יבש:

זמן ייבוש:

מדלל:

טוטגום אנטיפאולינג כחול

100 מיקרון

24 שעות

מדלל D 32

דנברגלוס שיפ לבן/אחר

40 מיקרון

24 שעות

מדלל D11

 1. להארכת זמן השרות של שכבות האנטיפאולינג ובהתחשב בעלות הגבוהה של הוצאת הספינה לצביעה, מומלץ לבצע עוד שכבת אנטיפאולינג נוספת , אפשר כחולה. עדיף שכבה חמישית שחור, שכבה שישית אדום ושכבה שביעית כחול.
 2. סיפונים: ללטש היטב, שכבת יסוד אפוקסידן שיפ פריימר אדום, שכבת אפוקסידן שיפ סיפונים אפור ביציקה 1 מ"מ, שכבת עליון דנברגלוס אנטיסליפ נגד החלקה.
 3. מומלץ להוריד את כל השיט למים לאחר 24 שעות מגמר התזה שכבת אנטיפאולינג אחרונה.

צבע לסירה מדריך צביעה לכלי שיט דנבר צבעים

חידוש צביעת כלי שיט עשויים פלדה

כאלה במצב ששכבות הצבע הקודם שלמות ללא קילופים או שריטות עמוקות עד הפלדה

סירת פלדה צבועה בצבעי דנבר www.denber-paints.co.il

סירת פלדה צבועה בצבעי דנבר www.denber-paints.co.il

הכנת שטח: שטיפת לחץ מים גבוה להסרת כל מלחים ולכלוך. ליטוש מלטשות ניר זכוכית או במברשות  רכות לרמת שכבת צבע יציב ושלם , פני השטח צריכים להיות נקיים ויבשים מכל אבק, לכלוך, שומן ו/או צבע רופף. כיסוי במסקינג טייפ חלקים שלא לצביעה (מעקות ניקל/כרום, חלקי עץ, האנודות וכו'). יש להימנע מ over-spray בזמן ההתזה הנובע מלחץ גבוה מדי ו/או מרחק התזה גדול מדי ו/או מחוסר במדלל בתערובת.

מערכות הצבע המומלצות לצביעת חלקי כלי השיט ללא ניקוי חול:

  לשטחים הנמצאים מתחת לקו המים לשטחים הנמצאים מעל קו המים
שכבה ראשונה:

עובי פילם יבש:

זמן ייבוש:

מדלל:

אפוקסידן שיפ פריימר אדום

50 מיקרון

16-24 שעות

מדלל D 4/100

אפוקסידן שיפ פריימר אדום

50 מיקרון

16-24 שעות

מדלל 4/100 D

שכבה שניה:

עובי פילם יבש:

זמן ייבוש:

מדלל:

אפוקסידן שיפ סולקוט אלומיניום

100 מיקרון

16-24 שעות

מדלל D 4/100

אפוקסידן שיפ סולקוט אלומיניום

100 מיקרון

16-24 שעות

מדלל D 4/100

שכבה שלישית:

עובי פילם יבש:

זמן ייבוש:

מדלל:

אפוקסידן שיפ פריימר אדום

80 מיקרון

16-24 שעות

מדלל D 4/100

אפוקסידן שיפ פריימר אדום

80 מיקרון

16-24 שעות

מדלל D 4/100

שכבה רביעית:

עובי פילם יבש:

זמן ייבוש:

מדלל:

טוטגום אנטיפאולינג שחור

100 מיקרון

24 שעות

מדלל D 32

דנברגלוס שיפ לבן/אחר

40 מיקרון

24 שעות

מדלל D11

שכבה חמישית:

עובי פילם יבש:

זמן ייבוש:

מדלל:

טוטגום אנטיפאולינג אדום

100 מיקרון

24 שעות

מדלל D 32

דנברגלוס שיפ לבן/אחר

40 מיקרון

24 שעות

מדלל D11

שכבה שישית:

עובי פילם יבש:

זמן ייבוש:

מדלל:

טוטגום אנטיפאולינג כחול

100 מיקרון

24 שעות

מדלל D 32

 

יש לצבוע תחילה כל החלקים העליונים של כלי השיט ואחר כך חלקים תחתונים.

 1. סיפונים: ללטש היטב, שכבת יסוד אפוקסידן שיפ פריימר אדום, שכבת אפוקסידן שיפ סיפונים אפור ביציקה 1 מ"מ, שכבת עליון דנברגלוס אנטיסליפ נגד החלקה.
 2. מומלץ להוריד את כל השיט למים לאחר 24 שעות מגמר התזה שכבת אנטיפאולינג אחרונה.

צבע לסירה מדריך צביעה לכלי שיט דנבר צבעים

כלי שיט עשויים אלומיניום

חדשים או במצב הדורש הסרת כל הצבע הקודם

סירה אלומיניום צבועה בצבעי דנבר www.denber-paints.co.il

סירה אלומיניום צבועה בצבעי דנבר www.denber-paints.co.il

סירה אלומיניום צבועה בצבעי דנבר www.denber-paints.co.il

סירה אלומיניום צבועה בצבעי דנבר www.denber-paints.co.il

הכנת שטח: שטיפת לחץ מים גבוה להסרת כל מלחים ולכלוך. ניקוי חול לדרגה SA-2.5   או ליטוש במברשות פלדה לדרגה ST-3 , פני השטח צריכים להיות נקיים ויבשים מכל אבק, לכלוך, שומן ו/או צבע רופף. כיסוי במסקינג טייפ חלקים שלא לצביעה (מעקות ניקל/כרום, חלקי עץ, האנודות וכו'). יש להימנע מ over-spray בזמן ההתזה הנובע מלחץ גבוה מדי ו/או מרחק התזה גדול מדי ו/או מחוסר במדלל בתערובת.

מערכות הצבע המומלצות לצביעת חלקי כלי השיט לאחר ניקוי חול/ליטוש:

  לשטחים הנמצאים מתחת לקו המים לשטחים הנמצאים מעל קו המים
שכבה ראשונה:

עובי פילם יבש:

זמן ייבוש:

מדלל:

אפוקסידן שיפ פריימר אלומיניום צהוב

50 מיקרון

16-24 שעות

מדלל D 4/100

אפוקסידן שיפ פריימר אלומיניום צהוב

50 מיקרון

16-24 שעות

מדלל 4/100 D

שכבה שניה:

עובי פילם יבש:

זמן ייבוש:

מדלל:

אפוקסידן שיפ פריימר אפור

80 מיקרון

16-24 שעות

מדלל D 4/100

אפוקסידן שיפ פריימר אפור

80 מיקרון

16-24 שעות

מדלל D 4/100

שכבה שלישית:

עובי פילם יבש:

זמן ייבוש:

מדלל:

טוטגום אנטיפאולינג שחור

100 מיקרון

24 שעות

מדלל D 32

דנברגלוס שיפ לבן/אחר

40 מיקרון

24 שעות

מדלל D11

שכבה רביעית:

עובי פילם יבש:

זמן ייבוש:

מדלל:

טוטגום אנטיפאולינג אדום

100 מיקרון

24 שעות

מדלל D 32

דנברגלוס שיפ לבן/אחר

40 מיקרון

24 שעות

מדלל D11

שכבה חמישית:

עובי פילם יבש:

זמן ייבוש:

מדלל:

טוטגום אנטיפאולינג כחול

100 מיקרון

24 שעות

מדלל D 32

     

יש לצבוע תחילה כל החלקים העליונים של כלי השיט ואחר כך חלקים תחתונים.

 1. סיפונים: ללטש היטב, שכבת יסוד אפוקסידן שיפ פריימר צהוב, שכבת אפוקסידן שיפ פריימר אפור, שכבת עליון דנברגלוס אנטיסליפ נגד החלקה.
 2. מומלץ להוריד את כל השיט למים לאחר 24 שעות מגמר התזה שכבת אנטיפאולינג אחרונה.

צבע לסירה מדריך צביעה לכלי שיט דנבר צבעים

חידוש צביעת כלי שיט עשויים אלומיניום

כאלה במצב ששכבות הצבע הקודם שלמות ללא קילופים או שריטות עמוקות עד האלומיניום

סירה בצבעי דנבר www.denber-paints.co.il

סירה בצבעי דנבר www.denber-paints.co.il

הכנת שטח: שטיפת לחץ מים גבוה להסרת כל מלחים ולכלוך. ניקוי שטיפת חול (חול עם מים) או ליטוש עדין במברשות/מלטשות ניר זכוכית לקבלת שכבה יציבה ואחידה, פני השטח צריכים להיות נקיים ויבשים מכל אבק, לכלוך, שומן ו/או צבע רופף. כיסוי במסקינג טייפ חלקים שלא לצביעה (מעקות ניקל/כרום, חלקי עץ, האנודות וכו'). יש להימנע מ over-spray בזמן ההתזה הנובע מלחץ גבוה מדי ו/או מרחק התזה גדול מדי ו/או מחוסר במדלל בתערובת.

מערכות הצבע המומלצות לצביעת חלקי כלי השיט ללא ניקוי חול/מברשות פלדה:

  לשטחים הנמצאים מתחת לקו המים לשטחים הנמצאים מעל קו המים
שכבה ראשונה:

עובי פילם יבש:

זמן ייבוש:

מדלל:

אפוקסידן שיפ פריימר אלומיניום צהוב

50 מיקרון

16-24 שעות

מדלל D 4/100

אפוקסידן שיפ פריימר אלומיניום צהוב

50 מיקרון

16-24 שעות

מדלל 4/100 D

שכבה שניה:

עובי פילם יבש:

זמן ייבוש:

מדלל:

אפוקסידן שיפ פריימר אפור

80 מיקרון

16-24 שעות

מדלל D 4/100

אפוקסידן שיפ פריימר אפור

80 מיקרון

16-24 שעות

מדלל D 4/100

שכבה שלישית:

עובי פילם יבש:

זמן ייבוש:

מדלל:

טוטגום אנטיפאולינג שחור

100 מיקרון

24 שעות

מדלל D 32

דנברגלוס שיפ לבן/אחר

40 מיקרון

24 שעות

מדלל D11

שכבה רביעית:

עובי פילם יבש:

זמן ייבוש:

מדלל:

טוטגום אנטיפאולינג אדום

100 מיקרון

24 שעות

מדלל D 32

דנברגלוס שיפ לבן/אחר

40 מיקרון

24 שעות

מדלל D11

שכבה חמישית:

עובי פילם יבש:

זמן ייבוש:

מדלל:

טוטגום אנטיפאולינג כחול

100 מיקרון

24 שעות

מדלל D 32

     

יש לצבוע תחילה כל החלקים העליונים של כלי השיט ואחר כך חלקים תחתונים.

 1. סיפונים: ללטש היטב, שכבת יסוד אפוקסידן שיפ פריימר צהוב, שכבת אפוקסידן שיפ פריימר אפור, שכבת עליון דנברגלוס אנטיסליפ נגד החלקה.
 2. מומלץ להוריד את כל השיט למים לאחר 24 שעות מגמר התזה שכבת אנטיפאולינג אחרונה.

צבע לסירה מדריך צביעה לכלי שיט דנבר צבעים

כלי שיט עשויים פיבר

חדשים או במצב הדורש הסרת כל הצבע הקודם

סירה פיבר צבועה בצבעי דנבר www.denber-paints.co.il

סירה פיבר צבועה בצבעי דנבר www.denber-paints.co.il

הכנת שטח: שטיפת לחץ מים גבוה להסרת כל מלחים ולכלוך. ניקוי עדין בשטיפת חול  או ליטוש במלטשות ניר זכוכית להסרת כל שכבות הצבע עד גוף הפיברגלס מבלי לפגוע בו או לגרום נזק , פני השטח צריכים להיות נקיים ויבשים מכל אבק, לכלוך, שומן ו/או צבע רופף. כיסוי במסקינג טייפ חלקים שלא לצביעה (מעקות ניקל/כרום, חלקי עץ, האנודות וכו'). יש להימנע מ over-spray בזמן ההתזה הנובע מלחץ גבוה מדי ו/או מרחק התזה גדול מדי ו/או מחוסר במדלל בתערובת.

מערכות הצבע המומלצות לצביעת חלקי כלי השיט לאחר ניקוי:

  לשטחים הנמצאים מתחת לקו המים לשטחים הנמצאים מעל קו המים
שכבה ראשונה:

עובי פילם יבש:

זמן ייבוש:

מדלל:

אפוקסידן שיפ פריימר אלומיניום אדום

50 מיקרון

16-24 שעות

מדלל D 4/100

אפוקסידן שיפ פריימר אלומיניום אדום

50 מיקרון

16-24 שעות

מדלל 4/100 D

שכבה שניה:

עובי פילם יבש:

זמן ייבוש:

מדלל:

אפוקסידן שיפ פריימר אפור

80 מיקרון

16-24 שעות

מדלל D 4/100

אפוקסידן שיפ פריימר אפור

80 מיקרון

16-24 שעות

מדלל D 4/100

שכבה שלישית:

עובי פילם יבש:

זמן ייבוש:

מדלל:

טוטגום אנטיפאולינג שחור

100 מיקרון

24 שעות

מדלל D 32

דנברגלוס שיפ לבן/אחר

40 מיקרון

24 שעות

מדלל D11

שכבה רביעית:

עובי פילם יבש:

זמן ייבוש:

מדלל:

טוטגום אנטיפאולינג אדום

100 מיקרון

24 שעות

מדלל D 32

דנברגלוס שיפ לבן/אחר

40 מיקרון

24 שעות

מדלל D11

שכבה חמישית:

עובי פילם יבש:

זמן ייבוש:

מדלל:

טוטגום אנטיפאולינג כחול

100 מיקרון

24 שעות

מדלל D 32

     

יש לצבוע תחילה כל החלקים העליונים של כלי השיט ואחר כך חלקים תחתונים.

 1. סיפונים: ללטש היטב, שכבת יסוד אפוקסידן שיפ פריימר אדום, שכבת אפוקסידן שיפ פריימר אפור, שכבת עליון דנברגלוס אנטיסליפ נגד החלקה.
 2. מומלץ להוריד את כל השיט למים לאחר 24 שעות מגמר התזה שכבת אנטיפאולינג אחרונה.

צבע לסירה מדריך צביעה לכלי שיט דנבר צבעים

כלי שיט עשויים עץ

חדשים או במצב הדורש הסרת כל הצבע הקודם

סירה מעץ צבועה בצבעי דנבר www.denber-paints.co.il

סירה מעץ צבועה בצבעי דנבר www.denber-paints.co.il

הכנת שטח: שטיפת לחץ מים גבוה להסרת כל מלחים ולכלוך. ניקוי עדין בשטיפת חול  או ליטוש במלטשות ניר זכוכית להסרת כל שכבות הצבע עד גוף העץ מבלי לפגוע בו או לגרום נזק , פני השטח צריכים להיות נקיים ויבשים מכל אבק, לכלוך, שומן ו/או צבע רופף. כיסוי במסקינג טייפ חלקים שלא לצביעה (מעקות ניקל/כרום וכו').

יש למרוח שמן דק על כל חלקי העץ החשופים. 48 שעות ייבוש וליטוש קל.

יש להימנע מ over-spray בזמן ההתזה הנובע מלחץ גבוה מדי ו/או מרחק התזה גדול מדי ו/או מחוסר במדלל בתערובת.

מערכות הצבע המומלצות לצביעת חלקי כלי השיט לאחר ניקוי וייבוש מלא:

  לשטחים הנמצאים מתחת לקו המים לשטחים הנמצאים מעל קו המים
שכבה ראשונה:

עובי פילם יבש:

זמן ייבוש:

מדלל:

אפוקסידן שיפ פריימר שקוף/איזולציה

50 מיקרון

16-24 שעות

מדלל D 4/100

אפוקסידן שיפ פריימר שקוף/איזולציה

50 מיקרון

16-24 שעות

מדלל 4/100 D

שכבה שניה:

עובי פילם יבש:

זמן ייבוש:

מדלל:

אפוקסידן שיפ פריימר אפור

80 מיקרון

16-24 שעות

מדלל D 4/100

אפוקסידן שיפ פריימר אפור

80 מיקרון

16-24 שעות

מדלל D 4/100

שכבה שלישית:

עובי פילם יבש:

זמן ייבוש:

מדלל:

טוטגום אנטיפאולינג שחור

100 מיקרון

24 שעות

מדלל D 32

דנברגלוס שיפ לבן/אחר

40 מיקרון

24 שעות

מדלל D11

שכבה רביעית:

עובי פילם יבש:

זמן ייבוש:

מדלל:

טוטגום אנטיפאולינג אדום

100 מיקרון

24 שעות

מדלל D 32

דנברגלוס שיפ לבן/אחר

40 מיקרון

24 שעות

מדלל D11

שכבה חמישית:

עובי פילם יבש:

זמן ייבוש:

מדלל:

טוטגום אנטיפאולינג כחול

100 מיקרון

24 שעות

מדלל D 32

     

יש לצבוע תחילה כל החלקים העליונים של כלי השיט ואחר כך חלקים תחתונים.

 1. סיפונים: ללטש היטב, למרוח שמן דק, המתנה 48 שעות לייבוש, ליטוש קל, שכבת יסוד איזולציה, שכבת עליון דנברגלוס אנטיסליפ נגד החלקה.
 2. מומלץ להוריד את כל השיט למים לאחר 24 שעות מגמר התזה שכבת אנטיפאולינג אחרונה.

לכה מיוחדת לסיפון עץ בכלי שיט, חלק מבריק, חלק מט, או נגד החלקה.

ראה סרטונים ביוטיוב

ביקורת איכות:

 • במעבדות מפעלנו בהתאם למפרט.
 • ISO 9001-2015

לתשומת לב המשתמש:

מפרט טכני זה הינו למידע כללי בלתי מחייב בלבד. המוצר הינו מוצר מקצועי לבעלי מקצוע בלבד אשר רכשו כבר ניסיון קודם ביישומו. אין הכתוב במפרט זה משמש כתחליף לייעוץ\הדרכה ע"י יועץ\מדריך מורשה. חובה ליישם תחילה על שטח קטן לבדיקת התאמה לפני יישום שטחים גדולים. תוכן מפרט זה משתנה עם הזמן ומוכנסים בו עדכונים, יש לבקש גרסאות עדכניות. שמות יועצים\מדריכים מקצועיים ניתן לקבל טלפונית. יש לקרוא הוראות בטיחות MSDS של המוצר לפני התחלת עבודה עימו.

מיוצר על ידי דנבר צבעים וציפויים ישראל בע"מ, ת.ד. 690 שדרות,  80100, שהוסמך ע"י מכון התקנים הישראלי בהתאמה לתקן ISO 9001-2015

לכה לעץ כיצד נבחר את הלכה הנכונה

לכה לעץ כיצד נבחר את הלכה הנכונה

מוצרי העץ שלנו, הפרקטים, הדקים, הפרגולות, ארגזי הרוח, ריהוט הגן, מעקות העץ, מדרגות העץ, גדרות עץ, קירות ותקרות עץ וכו' כל אלה המקנים לבית יופי ואווירה חמה, כולם דורשים טיפול משמר נכון ושוטף לשמירה על יופיים ושלמותם.

עץ רגיש לפגעי מזג האוויר ובעיקר לגשם (רטיבות גורמת לריקבון ועובש) ושמש ישירה (מייבשת וסודקת), רצפות עץ בנוסף לכל אלה גם רגישות לשחיקה. 

טיפול נכון וציפוי לכה לעץ נכון יאריכו את חיי העץ וישמרו על יופיו ושלמותו לאורך שנים.

להמשיך לקרוא

איטום ריצוף מרפסת שמש מגשם לאיטום עילי מושלם בשכבה אחת

איטום ריצוף מרפסת שמש מגשם

מרפסת דולפת לשכן מתחת – איטום ריצוף מרפסת שמש מגשם

בכל שנה עם התקרבות עונת הגשמים, עולה וצפה הבעיה מתום עונת הגשמים הקודמת, בה השכן מתחת למרפסת השמש שלנו, החשופה לגשם התלונן על חדירת מים דרך ריצוף המרפסת אשר נוזל אליו ומטפטף מהתקרה ומנפח ומקלף את הצבע. התופעה נפוצה מאוד והאופציות הן:

 1. להרים את כל הריצוף, לקלף יריעות ישנות ולבצע איטום יריעות חדש ולרצף מחדש ולמרוח רובע וכו'
 2. לבצע איטום שקוף עילי על הריצוף.

להמשיך לקרוא

אפוקסי קריסטלי לשולחנות מבית דנבר

אפוקסי קריסטלי לשולחנות מבית דנבר

אפוקסי קריסטלי שקוף כזכוכית המשמש לייצור דקורטיבי של שולחנות, תכשיטים, פסלים, אומנות , הינו חומר ייחודי ממשפחת השרפים האפוקסיים אשר נטייתו להצהבה היא הנמוכה מבין כל סוגי האפוקסי הקיימים. ניתן ליציקה בשכבה עבה ומקנה מראה זכוכית שקופה. מכאן שמו אפוקסי קריסטלי. מתאים ליציקה בתבנית פתוחה או למילוי חללים. בעל צמיגות נמוכה ולכן נח וקל לשימוש ביציקה, נטול ריחות לוואי, מעניק מראה אסטטי ודקורטיבי של זכוכית מותכת ויצוקה.

להמשיך לקרוא

מעכב בעירה שקוף לעץ הופך דליק לבלתי דליק www.denber-paints.co.il

מעכב בעירה עבור צימרים, בתי עץ רצפות פרקט ודק

מעכב בעירה עבור צימרים, בתי עץ רצפות פרקט ודק

עץ – חומר גלם כה פופולרי מקדמת דנן ועד היום, שימש ומשמש לבניית בתים, ייצור רהיטים, ריצוף, כלי שיט ועוד….

חומר נפלא קל לעיבוד והרכבה, חיסרון אחד בולט ומשמעותי, עץ הינו חומר דליק. 

להמשיך לקרוא

ריצוף אפוקסי יתרונות ריצוף אפוקסי

ריצוף אפוקסי יתרונות ריצוף אפוקסי

ריצוף אפוקסי מקצועי באפוקסידן פלור 100% מוצקים מתפלס, הוא לא רק אחת מהאפשרויות הטובות ביותר שיהיו לעסק או למפעל שלכם, הוא הכי טוב בפער גדול מהמתחרים. מדובר על ריצוף כה מוצלח כך שכדאי לכם לקרוא את כל הסעיפים שעליהם נדבר במאמר הזה לעומק, כדי להבין מה רמת הכדאיות וההשתלמות שלו לטווח הארוך. להמשיך לקרוא

יציקת רצפה ננו בידוד תרמי חדרי הקפאה עמוקה דנבר צבעים www.denber-paints.co.il

בידוד תרמי ציפוי רצפות דק ננו לחדרי קירור והקפאה תעשייתיים – טרמוסיל פוליפלקס מבית דנבר

בידוד תרמי ציפוי רצפות דק ננו לחדרי קירור והקפאה תעשייתיים – טרמוסיל פוליפלקס מבית דנבר

בעלי עסקים רבים בענף המזון והתרופות נאלצים ויאלצו להחזיק אזורי אחסון של מזון ותרופות בקירור והקפאה. נדרש מקרר גדול ומאובזר כדי לאכלס בו את כל סחורת המזון והתרופות בטמפרטורה מבוקרת נדרשת. לרוב אלה יהיו חדרי קירור והקפאה תעשייתיים בהם מקררים בגודל תעשייתי. כדי שחדר הקירור יהיה מנוצל בהתאם לכל צרכי העסק, החברה או הארגון שמחזיקים בחדר קירור תעשייתי, יידרשו לא פעם לשירותי ייעוץ מקצועי של מומחה בתחום, שיתכנן בקפידה את מבנה חדר הקירור, ציפוי רצפות, כשהתכנון יכיל את מלוא דרישות הבטיחות מהחלל, ניצול מקסימלי של החלל כשהכל מותאם לתנאים ולצרכי העסק או הארגון. להמשיך לקרוא

צבע נגד אש לפלדה צבעים תופחים להגנה מאש לפלדות

צבע נגד אש לפלדה צבעים תופחים להגנה מאש לפלדות

חברת דנבר צבעים משדרות אושרה על ידי מעבדת SABS מדרום אפריקה כיצרן של מוצרים להגנת פלדות מאש לאחר שפיתחה צבע נגד אש שהוכיח יעילותו.

 האישור ניתן למוצר דנברקריל אנטיפליים לציפוי והגנה נגד אש מגן של פלדות במבנים. מעבדת SABS היא אחת משתי המעבדות המובילות בעולם שרשאיות לבצע בדיקות מעין אלו – הנעשות בעומס של 60 טון על עמודי פלדה – והיא מעבדה שמוכרת על ידי איזוטסט. להמשיך לקרוא

דנברגלוס סילונים דנבר צבעים

צבע למטוסים דנברגלוס סילונים

צבע למטוסים דנברגלוס סילונים

חברת דנבר צבעים וציפויים ישראל בע"מ משדרות, מייצרת צבעים תעופתיים עפ"י תקן Mil-spec USA של הצבע האמריקאי ובכל גווני Fed. St 595 במאות גוונים ובשלוש רמות ברק: מט, משי, מבריק. ביניהם גם צבעי הסוואה.

.צבעי הסוואה צבאיים camouflage 

דנבר היא אחת מהיצרניות המעטות בעולם שמייצרת צבעי מטוסים על פי תקן זה.

התקן האמריקאי לצבעים למטרות תעופתיות הינו מהמחמירים בעולם ולפיו צריכים הצבעים לעמוד בדרישות מחמירות במיוחד ובעמידויות בדרישות חריגות. ביניהן עמידות בשחיקה חזקה מטוסים ובעיקר מטוסי קרב מגיעים למהירויות פי כמה ממהירות הקול ונוצרת שחיקה קשה מאוד בה צריך הצבע לעמוד, עמידות בטמפרטורות קיצוניות של חום וקור,עמידות בשמנים ודלקים אליהם נחשפים כלי הטיס בשימוש היום יומי. הדרישות לצבעי הסוואה בגוונים נבחרים וברמות ברק מאוד נמוכות. להמשיך לקרוא

שיקום מבנים יד קנדי דנבר פרויקטים

שיפוץ מבנים שיקום בטונים, שיקום אתר יד קנדי

שיפוץ מבנים שיקום בטונים, שיקום אתר יד קנדי

במסגרת שיקום מבנים- שיקום בטון באתר יד קנדי


איטום גגות עם גומי פוליאוריתן דנברסיל 1 דנבר צבעים

איטום גגות עם גומי פוליאוריתן דנברסיל 1 דנבר צבעים

חברת דנבר פרויקטים השלימה שיפוץ של מונומנט יד קנדי. יד קנדי הוא אתר הנצחה לנשיא ארצות הברית ג'ון קנדי, שהוקם ממערב למושב אורה ולמושב עמינדב בהרי ירושלים. צורתו של האתר ייחודית: הוא בנוי כגזע עץ כרות, הבא לסמל את הירצחו של הנשיא האמריקאי האהוב. חברת דנבר מתמחה בתחום שיקום מבנים ומציעה מגוון פתרונות יעילים ואיכותיים.

המבנה בנוי מ-53 עמודי בטון, שגובה כל אחד מהם 7.2 מטרים – כל עמוד מייצג אחת ממדינות ארצות הברית גם על ידי סמל המדינה המוטבע על כל אחד מהעמודים. שטח הרחבה שסביב המבנה כ-1,500 מ"ר והיא משמשת לאירועי הנצחה ואירועי ידידות בין ישראל וארצות הברית. בתוך אתר ההנצחה דולק נר זיכרון לזכר הנשיא. להמשיך לקרוא

בידוד תרמי איטום גג

איטום מורכב בטכנולוגיות חדשניות

איטום מורכב בטכנולוגיות חדשניות

איטום גגות בממברנה פוליאוריתן בי"ח איכילוב דנבר צבעים www.denber-paints.co.il

איטום גגות בממברנה פוליאוריתן בי"ח איכילוב דנבר צבעים www.denber-paints.co.il

עם השנים והתפתחות טכנולוגיות איטום מתקדמות הולך וגובר השימוש בממברנות פוליאוריתן גמישות וקשיחות בעלות עמידות לשנים רבות. חברת דנבר צבעים משדרות הינה כיום בעלת המפעל היחיד בישראל המייצר ממברנות פוליאוריטן חד רכיביות ודו רכיביות בראקטורים בתנאי וואקום.

דנבר פרוייקטים השלימה עבודות איטום נרחבות בבית החולים קפלן ברחובות.

במסגרת הפרויקט בוצעו עבודות איטום של גגות בית החולים בשטחים של אלפי מ"ר. גגות בית החולים נאטמו באמצעות מערכות איטום מתקדמות מסוג פוליפלקס ממברנה PU (דנברסיל®-אוטם גג 1 איטום גגות) בשיטת 3B, דהיינו שלוש שכבות ממברנת פוליאוריטן מותז ומשוריין ברשת פוליאסטר.

להמשיך לקרוא

ציפוי רצפת אולם ספורט, הושלם פרויקט ציפוי רצפה ושיקום באולם הספורט בכפר הרא"ה

ציפוי רצפת אולם ספורט, הושלם פרויקט ציפוי רצפה ושיקום באולם הספורט בכפר הרא"ה

ייחודה של חברת דנבר פרויקטים בכך שהיא משתמשת בחומר פוליאוריטני מתוצרת חברת דנבר צבעים וציפויים ישראל בע"מ. כלומר, חומר כחול לבן המתאים לתנאי האקלים הישראלי. החומר מאפשר גם ציפוי רצפה באולם ספורט בזכות ציפוי גמיש ועמיד שחיקה זה עולה בתכונותיו על כל ציפוי דומה המיובא מחו"ל. הוא מעניק שכבה מונוליטית אחידה, קלה לרחיצה, מונעת החלקה ומונעת פגיעה במקרה של נפילה. 

להמשיך לקרוא

שיפוץ מבנים שיקום חזיתות, פרויקט לשיפוץ "הבית המשוגע" (בית גאודי הישראלי) מבית דנבר פרויקטים; שיפוץ בתים משותפים

שיפוץ מבנים שיקום חזיתות, פרויקט לשיפוץ "הבית המשוגע" (בית גאודי הישראלי) מבית דנבר פרויקטים; שיפוץ בתים משותפים

דנבר פרויקטים ביצעה פרויקטים בתחום שיפוץ בתים משותפים; בין הפרויקטים הבולטים – ה"בית המשוגע" (בית גאודי הישראלי) ברחוב הירקון 181 בת"א; לחברה ניסיון רב בשיפוץ בניינים עם בעיות קורוזיה ימית ובעיקר בניינים מורכבים כפי בניין זה הנמצא בקרבת הים.

דנבר פרויקטים היא חברה קבלנית הנדסית שעוסקת מזה למעלה מ-20 שנה בתחום שיפוץ בתים משותפים, והיא מעסיקה אנשי מקצוע מעולים שמפקחים על התקדמות עבודת השיפוץ. החברה מעניקה אחריות על עבודתה לשנים רבות ואחריות זו מגובה בפוליסת ביטוח. להמשיך לקרוא

בקטרינול צבע אנטיבקטריאלי מונע עובש דנבר צבעים

בניינים "חולים" צבע אנטיבקטריאלי משמיד וירוסים/חיידקים – בקטרינול/טוטגום בקטרינול 

בניינים "חולים" צבע אנטיבקטריאלי משמיד וירוסים/חיידקים – בקטרינול/טוטגום בקטרינול

לפני שנסביר איך בקטרינול צבע אנטיבקטריאלי עובד, חשוב לדעת כמה נזק בניינים חולים גורמים. בניינים חולים הפך למושג מוכר לאנשים השוהים שעות רבות בין קירותיו של בנין כזה. תופעות אלרגיות של התעטשות, נזלת, גרדת, חוסר נוחות, כאבי ראש, יכולים להפוך למטרד חריג הפוגע באיכות החיים של השוהים במבנה ובכושר העבודה והריכוז. הזנחת הנושא וחשיפה מתמשכת פוגעת בבריאות השוהים במבנה. קירות המבנה חשופים לזיהום אוויר סביבתי המגיע מפליטת גזי המכוניות, עישון, אבק הנישא ברוח ולחות באוויר המספיגה כל אלה לתוך חרירי הצבע הנושם שעל הקיר. מגדלי משרדים בהם האוויר מגיע בעיקר ממערכות מיזוג האוויר המזדהמות עם הזמן, מחזקות ומחמירות את התופעה. חיידקים חד תאיים המתפתחים בנקבוביות הקירות הנושמים, מתפתחים וגדלים ויוצרים עובש ופטרת ואף ניתן לזהותם על פי ריחם וצבעם. ריח טחב ועובש וכתמים שחורים קטנים, מוכר ממקומות סגורים ולחים כגון מרתפים, מקלטים, משרדים ללא חלונות אוורור נפתחים ומבנים תת קרקעיים בהם האוורור הטבעי מינימלי. שינה ועבודה במבנים מסוג זה יכולה לגרום למחלות נשימתיות וקוצר נשימה כרוני. אלה פוגעים באיכות החיים ואף גורמים למחלות. בניינים אלה מוגדרים "בניינים חולים". הפתרון היחיד והמיידי לחיסול הבעיה הוא צביעת הקירות בצבע בקטרינול (ביו) צבע אנטיבקטריאלי להשמדת וירוסים. 

להמשיך לקרוא

אפוקסי

אפוקסי ציפוי רצפות ביציקה, צבעי אפוקסי לצביעה מבית דנבר

אפוקסי ציפוי רצפות ביציקה

אפוקסי לרצפות דנבר צבעים www.denber-paints.co.il

אפוקסי לרצפות דנבר צבעים www.denber-paints.co.il

אפוקסי ציפוי רצפות ביציקה, צבעי אפוקסי לצביעה מבית דנבר

אפוקסי (פוליאפוקסיד) הינו פולימר תרמוסטי המתפלמר עם מקשה פוליאמין במערכות אפוקסי ליציקה ללא נדיפים, ועם מקשה פוליאמיד במערכות אפוקסי לצביעה.

חומר הגלם ביספנול A וביספנול F + אפיכלורוהידרין המשמש לייצור האפוקסי אינו מיוצר בישראל ומיובא מחו"ל. בארץ חברת דנבר מעבדת את החומרים ומייצרת מגוון מוצרים אפוקסיים, ביניהם: להמשיך לקרוא

יציקת רצפה ננו בידוד תרמי חדרי הקפאה עמוקה דנבר צבעים www.denber-paints.co.il

בידוד תרמי ננו טכנולוגיה, חברת דנבר צבעים השלימה פתרון חדשני לביצוע עבודות בידוד תרמי

בידוד תרמי ננו טכנולוגיה, חברת דנבר צבעים השלימה פתרון חדשני לביצוע עבודות בידוד תרמי

בידוד תרמי ננו בי"ח מאיר כ"ס

בידוד תרמי ננו בי"ח מאיר כ"ס

בידוד תרמי ננו טכנולוגיה, חברת דנבר צבעים השלימה פתרון חדשני לביצוע עבודות בידוד תרמי

תיאור הבעיה:

בידוד תרמי היה הכרחי במתקני חדרי הקירור וההקפאה, של המטבח של בית החולים מאיר, בו משרתים מידי יום אלפי סועדים. כל חדר במתקן מכוון לטמפרטורה שונה, בהתאם לסוג המזון המאוחסן בו. כדי לנייד את המזון משתמשים עובדי המתקן בעגלות על גבי גלגליות. אך גובה מתקן חדרי הקירור חייב להיות זהה לזה שבכל הקומה כדי שעגלות האוכל יוכלו לצאת ולהיכנס לחדרי הקירור מהמטבח בבטחה ובקלות.

להמשיך לקרוא

עובש בקירות דנבר צבעים www.denber-paints.co.il

עובש טחב כיצד נתגבר – מה הטיפול הנכון להסרת עובש ומניעת חזרתו

עובש טחב כיצד נתגבר – מה הטיפול הנכון להסרת ומניעת עובש

הסרת עובש היא פעולה הכרחית לשמירה על בריאותכם. מלבד המפגע האסתטי, ידוע כי עובש בקיר נושא עימו סכנות לא מועטות, שהחמורות ביניהן הינן הגברת הסיכון לסרטן, פגיעה בחולים במחלות הנשימה ובבעלי מערכת חיסון חלשה וכן הוא עשוי לגרום להתקף אלרגיה. כמו כן קיימים מחקרים שמצביעים כי עובש בקירות עשוי לגרום לתופעות שליליות כמו עייפות, שכחה, איטיות בתגובות ועוד. למרות הסכנות הבריאותיות המרובות, רוב האנשים אינם מייחסים היבטים בריאותיים לנושא של עובש בקיר. להמשיך לקרוא

אפוקסי

ציפוי רצפות אפוקסי פוליאוריתן ביציקה מבית דנבר – גלו מה מתאים עבורכם רצפת אפוקסי או רצפת פוליאוריטן

ציפוי רצפות אפוקסי פוליאוריתן ביציקה מבית דנבר – גלו מה מתאים עבורכם רצפת אפוקסי או רצפת פוליאוריטן

: איך תדעו מה מתאים לכם, ציפוי רצפות אפוקסי או פוליאוריתן: 

 1. ציפוי אפוקסי – (פוליאפוקסיד) הינו פולימר תרמוסטי המתפלמר עם מקשה פוליאמין במערכות אפוקסי ליציקה ללא נדיפים. בגמר התקשותו יוצר מסה קשיחה וקשה מאוד עמידה בשחיקה ושריטות. החומר משמש למגוון רחב ביניהם לציפוי רצפות ומשטחי עבודה, ציפויי מדרגות, וגם ליציקות שונות ביניהם שולחנות ותכשיטים.
  קשיותו הגבוהה מאפשרת אף לעבד אותו בעיבוד שבבי.
  אפוקסידן פלור 100% מוצקים ליציקת רצפות.
 2. ציפוי פוליאוריטן – זהו חומר מדהים בגמישותו ובקשיחותו, באפשרויות הייצור, יציבות החומר בייצור שיכול לבוא בצורת צבעים, נוזלי יציקה ומריחה, משחות סמיכות במאות ואלפי יישומים במגוון תחומים.
  פוליאוריטן מוקצף יכול להיות קשה כמו פלדה, ניתן למעיכה כמו ריפוד מספוג, מגן ושומר כמו לכה,
  קופצני כמו גלגלי גומי או דביק כמו דבק.
 3. ציפוי אפוקסי פוליאוריתן היברידי – שילוב של אפוקסי ופוליאורית מאפשר יתרון, כך נשמרת עוצמתו של האפוקסי עם גמישותו של הפוליאוריטן.
אינטל חיפה ציפוי רצפות פוליאוריתן קשיח

אינטל חיפה ציפוי רצפות פוליאוריתן קשיח

רצפת חניון אפוקסי

רצפת חניון אפוקסי

ציפוי פוליאוריתן גמיש לאולם ספורט

 

ציפוי פוליאוריתן גמיש לאולם ספורט                                                                                                               

   לציפוי רצפות בתעשייה בהן נעות מלגזות ומשנעות מטענים, בתחנות דלק מוצלות ובחניוני רכב תת קרקעיים, הציפוי האפוקסי הקשיח הוא הציפוי האולטימטיבי והזול יחסית ולכן השכיח ביותר. 

אך למי שמעונין בציפוי קשיח יותר ועמיד שחיקה יותר, הציפוי המתאים יותר הוא פוליאוריתן 100% מוצקים ליציקת רצפות קשיחות. פוליאוריתן זה חומר עמיד יותר מאפוקסי בכ – 50%. קשיותו זהה אך היתרון של ציפוי פוליאוריתן שהגמישות שלו נשמרת לעד, בעוד שציפוי אפוקסי ממשיך ומתקשה עד שהופך שביר. לכן תקופת השירות של אפוקסי קצרה מזו של פוליאוריטן קשיח לרצפות. יתרון בולט של הפוליאוריתן על האפוקסי הוא באימפקט. 

לדוגמא: מוט ברזל השוקל 10 ק"ג נופל מגובה 1 מטר על רצפת אפוקסי, יגרום לשבר נקודתי ולפעמים לשבר גדול, והתרוממות משטח של 1 מ"ר ציפוי אפוקסי מהרצפה סביב השבר, בשלב זה מתחיל הרס מתקדם של כל ציפוי הרצפה. 

אותו מוט ברזל בנפילה זהה על רצפת פוליאוריתן גמיש יכול לגרום לנזק נקודתי במקום הנפילה בלבד. לא תהיה התרוממות של שטחי רצפה סביב ולא יתחיל תהליך התפרקות של הרצפה כולה.

באולמות ספורט ומכוני כושר, חדרי מכונות וויברציוניים בהם נדרשת גמישות של ציפוי הרצפה, למניעת פגיעות בגוף בזמן נפילה, או היסדקות הרצפה מוויברציות מנועים, ציפוי הרצפה הנכון הוא ציפוי הפוליאוריטן הגמיש. גם הוא 100% מוצקים אך גמישות כשל גומי ובמקרה נפילה שלא כעל רצפה אפוקסית ימנע חבלה חמורה לגוף הנופל. במכוני כושר יבלום נפילת משקולות על הרצפה ואף יספוג את הרעש.

כשמדובר על ציפוי רצפות לחדרי קירור והקפאה עמוקה, קיים ציפוי פוליאוריטן טרמוסיל למען בידוד תרמי וגמישות המאפשרת התרחבות והתכווצות של הציפוי בהתאם לטמפרטורות הקיצוניות. ציפוי אפוקסי אינו מתאים לקיפאון ונסדק ולכן אינו מתאים.

ואחרון אפוקסי פוליאוריתן היברידי – מדובר בהכלאה של אפוקסי עם פוליאוריתן היוצרת אפוקסי עם גמישות כדי לפצות על המגרעת של האפוקסי. משמש לעבודות ציפוי שונות של אלמנטים מבטון, אינו פופולרי לציפוי רצפות עקב רמת גימור לא מושלמת ורגישות ללחות בזמן השימוש.