ציפוי אפוקסי

השימוש באפוקסי החל בתחילת המאה ועשרים עם המצאתו בשנת 1927. האפוקסי החל כתערובת דבק – המורכבת משני חומרים מעורבבים יחדיו: בסיס (פולימר) + חומר מקשה או מזרז. זהו אחד הדבקים החזקים ביותר בשוק המגלל עשרות מיליארדי דולרים בשנה.

שימושים לאפוקסי –

=         דבק – אנו מוצאים את דבק האפוקסי החזק בתחומים רבים כמו במטוסים, כלי שייט, כלי רכב והיכן שנדרש לדבק חזק ועמיד לנזקי טבע, שינוי טמפ' וכד'.

=         צבע – חוזקו של האפוקסי ועמידותו לשינוי טמפ', לשריטות, רטיבות, חלודה מקנה לו את הייחודיות בשימוש ביישומים כמו בתעשיית הרכב (צבעים אפוקסיים על מתכת), כמו כן בתחום הימי – היתרון בהדבקות צבע האפוקסי למתכות משמרת ומגנה על המתכת מפני פגעי מי הים המלוחים.

=         ציפוי – חוזק ההדבקות של האפוקסי מאפשר יישום הציפוי כמעט לכל משטח עליו אנו רוצים להגן.

=         יציקה – חוזקו והקלות בה ניתן לעבד את האפוקסי מאפשרת ליצוק תבניות, מודלים בעלות נמוכה וקלה יותר מאשר יציקות מתכת או מודלים עשויים עץ. השילוב של אפוקסי יחד עם סיבי פחמן או בד פיברגלס מאפשר בניית תבניות או גופים חזקים וקלים המשמים את תעשיית הרכב והתעופה.

=         אומנות – גם בתחום זה, בזכות קלות היישום של האפוקסי, מייצרים מוצרי אומנות כמו הטבעת יצירות באפוקסי שקוף וכד'.

=         DIY – גם לשימוש הביתי הפחות מקצועי, נעשה שימוש פשוט וזול של ערבוב שני חומרים ומאפשר תיקונים מהירים של נזילות, סדקים והדבקות.

 

אצלנו חברת דנבר צבעים www.denber-paints.co.il תמצאו יישומים לאפוקסי:

=         אפוקסי לרצפה – היישום הינו בעיקר בתחום התעשייה במקומות בהם נדרש שינוע מכני של מנופים, מלגזות ועגלות כבדות – לרוב יעשה שימוש בכלים אלו בגלגלי סיליקון. תכונות האפוקסי (עמידות לחום ולחומרים כימיים) מעניקה הגנה יעילה למשטחי הבטון או הריצוף בתחום התעשייה. עלות יציקה נמוכה ואפשרות מימוש מהירה ויעילה הינה בעלת יתרון במימוש לדוגמא בחניונים, מוסכים, קניונים וכד'.

=         אפוקסי לעץ – קלות היישום ומחירו הזול יחסית של האפוקסי מאפשר מילוי, הדבקה ותיקוני עץ. האפוקסי משמש לאיטום העץ ולשמירה מפגיעות חיצוניות במגוון קשת הצבעים משקוף ועד לשחור.

=         אפוקסי לשולחנות – השילוב של אפוקסי עם עץ, מאפשר יצירת שולחנות מעוצבים בסגנונות רבים, החל מיציקת אפוקסי לשולחנות, דרך הדבקת חלקי עץ שונים ויצירת שולחנות ועד הטבעת העץ ויצירת שולחנות. ניתן כמובן לייצר שולחנות העשויים מאפוקסי בלבד. חברת דנבר צבעים מספקת אפוקסי קריסטלי לשולחנות באיכות הגבוהה ביותר ובמחיר תחרותי.